Messi pokrstil najdlhšiu loď sveta Ikonu morí, jeho súboj proti Ronaldovi je v ohrození

  0

  26.1.2024 (SITA.sk) – Futbalisti tímu MLS Inter Miami na čele s Argentínčanom Lionelom Messim sa v miamskom prístave zúčastnili na krste novej lode, ktorá dostala honosný názov Ikona morí.

  Prvá plavba ju čaká už tento víkend a s dĺžkou 1198 stôp, čiže niečo vyše 365 metrov, je najdlhšia loď na svete.

  Cítil sa priviligovane

  Podujatie sa konalo v rámci partnerstva Interu s výletnou spoločnosťou Royal Caribbean International a osemnásobný držiteľ Zlatej lopty pre najlepšieho futbalistu sveta bol headlinerom ceremónie.

  Práve Messi mal tú česť umiestniť futbalovú loptu na stojan v prednej časti lode a dať pokyn na tradičné rozbitie fľaše šampanského o provu lode, čo je rituál, ktorý má pasažierom zabezpečiť šťastie počas zamýšľaných plavieb. Messi na margo toho uviedol, že sa cíti byť privilegovaný.

  Ikona morí

  “Je to pre mňa veľká česť, lebo viem, čo tento krst znamená pre mesto Miami aj celý svet,” povedal Messi v španielčine. “Takže túto loď pomenujem Ikona morí. Boh žehnaj všetkých ľudí, ktorí sa na nej budú plaviť,” dodal vo svojej slávnostnej reči kapitán úradujúcich majstrov sveta z Argentíny.

  Súčasťou krstu bola aj ukážka nových dresov Interu v čiernej farbe s ružovou obrubou a logom spoločnosti Royal Caribbean na hrudi.

  الأسطورة ميسي في حفل إعلان القميص الإحتياطي و أيضًا تسمية سفينة Royal Carribean الراعي الجديد للنادي
  “أهلاً شكرًا جزيلًا وقبل كل شيء أود شكر جميع المتواجدين في Royal Carrbiean لمنحي هذا الشرف وهو فخر كبير لي لكل ماتعنيه هذه السفينة لمدينة ميامي ولجميع العالم لذا أُعلن تسميتها بـ… pic.twitter.com/z2LsIs1K8R

  — Messi Xtra (@M30Xtra) January 23, 2024

  Nad stretnutím visí otáznik

  Do začiatku novej sezóny MLS zostáva necelý mesiac a futbalisti miamského klubu absolvujú v rámci prípravy medzinárodné turné v Saudskej Arábii. Odohrajú tam aj zápasy proti tímom Al-Hilal (29. 1.) a Al Nassr (1. 2.), kde hráva aj ďalšia ikona svetového futbalu Cristiano Ronaldo.

  Nie je však úplne isté, že dlhoroční rivali Messi a Ronaldo sa po dlhšom čase stretnú vo vzájomnom súboji. Ronaldo nie je zdravotne v poriadku, malo by ísť o problémy s lýtkom, ktoré si vyžiadajú dvojtýždňové voľno.

  Odvolal dva zápasy

  Jeho klub z toho dôvodu odvolal aj dva prípravné zápasy s čínskymi klubmi. Na tlačovej konferencii sa Ronaldo ospravedlnil fanúšikom a povedal, že zranenia sú niečo, čo nemôže ovplyvniť.

  História vzájomnej konfrontácie Messiho a Ronalda na klubovej aj reprezentačnej úrovni obsahuje 35 zápasov.

  Šestnásťkráť sa z víťazstva tešil Messi, desaťkrát Ronaldo a v deviatich prípadoch sa vzájomné súboje skončili remízou. Messi v týchto dueloch zaznamenal 21 gólov a 12 asistencií, Ronaldo 20 gólov a jednu asistenciu.

  Viac k témam: Krst
  Zdroj: SITA.sk – Messi pokrstil najdlhšiu loď sveta Ikonu morí, jeho súboj proti Ronaldovi je v ohrození © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -