Škriniar v Katare úspešne podstúpil operáciu zraneného členka, dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa

  0

  10.1.2024 (SITA.sk) – Slovenský futbalový obranca Milan Škriniar z francúzskeho klubu Paríž Saint-Germain sa v katarskej Dauhe podrobil úspešnej operácii členka.

  Predčasne skončená sezóna

  Parížsky klub o tom informoval v pondelok večer prostredníctvom platformy X. Škriniara teraz čaká niekoľko dní pokoj na lôžku a následne začne s rekonvalescenciou.

  Škriniar sa zranil v minulotýždňovom stredajšom súboji o národný Superpohár, z víťazného duelu proti Toulouse (2:0) sa z ihriska porúčal v 71. minúte. Spôsobil si silný výron a jeho členok sa poškodil natoľko, že mu ho museli dať dokopy chirurgovia.

  Vo francúzskych médiách sa pred niekoľkými dňami objavili správy, že pre Škriniara sa sezóna možno predčasne skončila a mohol by prísť aj o majstrovstvá Európy v Nemecku, ktoré sa uskutočnia od 14. júna do 14. júla.

  „Želáme rýchle zotavenie”

  Nové informácie však hovoria o absencii v trvaní týždňov, ktoré ho asi pripravia o osemfinále Ligy majstrov proti španielskemu Realu Sociedad San Sebastián koncom februára a v úvode marca. PSG neinformoval o možnej dĺžke Škriniarovej absencie.

  Aj Slovenský futbalový zväz (SFZ) na sociálnych sieťach zverejnil fotografiu kapitána slovenskej reprezentácie z nemocničnej postele a doplnil: „Želáme rýchle zotavenie.”

  Slovenský bek prišiel do francúzskej metropoly v lete 2023 po pôsobení v talianskom Interi Miláno. Keďže tréner Luis Enrique nemá v strede defenzívy k dispozícii ani Presnela Kimpembeho, ktorý sa zotavuje z operácie achilovky, parížsky klub možno v januári „zaloví” na prestupovom trhu.

  Viac k témam: Európsky superpohár, Futbalový obranca
  Zdroj: SITA.sk – Škriniar v Katare úspešne podstúpil operáciu zraneného členka, dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -