Kde skončí Slafkovský? Expert špekuluje aj o jeho presune do nižšej AHL

  0

  19.9.2023 (SITA.sk) – Slovenský hokejový útočník Juraj Slafkovský sa pripravuje na jeho druhú sezónu v drese tímu Montreal Canadiens v zámorskej NHL, ktorá môže byť rozhodujúca z pohľadu jeho ďalšej kariéry.

  Myslí si to expert Jacob Stoller z portálu The Hockey News, ktorý špekuluje o tom, či 19-ročný Košičan dostane šancu presadiť sa v tíme “Habs” alebo poputuje do nižšej AHL.

  Veľmi dôležitá sezóna

  Nasledujúca sezóna bude pre Slafkovského veľmi dôležitá. Po nováčikovskom ročníku, na ktorý by najradšej zabudol, bude mať v tréningovom kempe čo dokazovať a to isté platí pre Montreal. Treba férovo priznať, že rozhodnutie klubu nechať ho hrať v minulej sezóne v prvom tíme sa neukázalo ako najlepšie. To, ako s ním budú zaobchádzať odteraz, môže definovať jeho ďalší rozvoj,” myslí si Stoller, ktorý nastolil otázku: “Kde Slafkovský skončí?”

  Presun do AHL?

  “Nechajú ho Habs bojovať o miesto v prvých dvoch útokoch v nádeji, že sa presadí alebo ho pošlú do ich záložného tímu Laval Rocket v AHL, aby tam dominoval a bol aspoň na nejaký čas rozdielový hráč?” pýta sa odborník o úlohe vlaňajšej jednotky draftu nováčikov do NHL v sezóne 2023/2024. V tej predošlej odohral pre januárové zranenie kolena iba 39 zápasov, v ktorých zaznamenal štyri góly a šesť asistencií.

  Viac k témam: NHL
  Zdroj: SITA.sk – Kde skončí Slafkovský? Expert špekuluje aj o jeho presune do nižšej AHL © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -