Magoni už nie je trénerom Liensbergerovej, za „rozchodom“ stoja aj rôzne názory na techniku lyžovania

  0

  24.1.2023 Niekdajší tréner slovenskej lyžiarskej hviezdy Petry Vlhovej už nie je koučom Kathariny Liensbergerovej. Skúsený Talian bol členom rakúskeho tímu, v ktorom oficiálne vystupoval ako asistent Georga Harzla a venoval sa najmä spomenutej Liensbergerovej, od úvodu prípravy na aktuálnu sezónu. Informácie priniesol web rakúskeho periodika Kronen Zeitung.

  Rôzne názory na techniku lyžovania

  Liensbergerová v ďalšej časti ročníka bude plnohodnotnou súčasťou rakúskeho družstva, nebude mať vlastný tím. Jej doterajšie štarty v tejto sezóne sú sklamaním v porovnaní s vlaňajškom, zatiaľ má na svojom konte len tri umiestnenia v Top 10 a jej maximom je 5. priečka v obrovskom slalome z amerického Killingtonu zo záveru novembra 2022.

  Podľa 25-ročnej Rakúšanky za “rozchodom” stoja rôzne názory na techniku lyžovania aj komunikačná bariéra.

  Naša angličtina nie je dokonalá a to neuľahčuje spoločnú prácu pri vysvetľovaní detailov a ich implementáciu do každodenného tréningu,“ hovorila Liensbergerová ešte pred Vianocami. Teraz podľa Kronen Zeitung poznamenala: “Ďakujem Liviovi Magonimu za odvedenú prácu.

  Rozlúčka je pre Trinkera prekvapením

  Livio Magoni viedol Petru Vlhovú do jari 2021 a dotiahol ju až k zisku veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v ročníku 2020/2021. V minulej sezóne pracoval pre Slovinku Metu Hrovatovú. Ešte pred Vlhovou k celkovému triumfu v SP dotiahol aj Slovinku Tinu Mazeovú.

  Športový riaditeľ ženského úseku Rakúskeho lyžiarskeho zväzu (ÖSV) Thomas Trinker počas sezóny opakovane odmietal predčasný koniec spolupráce Liensbergerovej s Magonim.

  Rozlúčka je pre mňa prekvapením, ale treba veci prijať také, aké sú. Je to škoda, pretože sme toho mali ešte veľa v pláne,“ komentoval Trinker.

  Nenaplnil očakávania

  Podľa talianskeho kouča sa spolupráca s rakúskou stranou “zadrhla” na nedorozumeniach. “Nebolo v pláne, že naša spoločná cesta sa predčasne skončí pre technické, logistické a organizačné nedorozumenia. Veľmi ľutujem, že pri spolupráci s Kathaarinou Liensbergerovou som nenaplnil očakávania,” cituje Magoniho Kronen Zeitung.

  Viac k témam: nezhody s trénerom, Odvolanie trénera, Tréner, Zjazdové lyžovanie
  Zdroj: Webnoviny.sk – Magoni už nie je trénerom Liensbergerovej, za „rozchodom“ stoja aj rôzne názory na techniku lyžovania © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -