Vlhová v Semmeringu nezopakovala umiestnenie z prvého „obráku“ a Shiffrinová zavŕšila víťazné double

  0

  30.12.2022
  aktualizované 28. decembra 14:54

  Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová nenadviazala na druhú priečku z utorňajšieho obrovského slalomu Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní 2022/2023 v rakúskom Semmeringu, v stredajšom druhom “obráku” v rovnakom stredisku obsadila 7. miesto.

  V hodnotení disciplíny klesla z druhej na štvrtú pozíciu a v celkovom poradí SP je tretia. V súčte dvoch jázd bola najlepšia Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá o 0,10 s zdolala Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú a o 0,47 s tretiu Talianku Martu Bassinovú. Vlhová stratila na víťazku 1,38 s, v 2. kole mala 11. najlepší čas.

  Vlhová sa snažila urobiť maximum

  V prvom kole skončila 27-ročná Liptáčka až siedma, aj keď trať zostavil jej tréner Matej Gemza. Na najrýchlejšiu Gutovú-Behramiovú stratila 1,42 s.

  Švajčiarka si však svoju pozíciu v druhom kole neudržala a Shiffrinová sa dostala pred ňu. Bassinová sa dostala na pódium aj vo štvrtom “obráku” v sezóne so ziskom 300 bodov je na čele hodnotenia disciplíny o 40 bodov pred Shiffrinovou. Tretia Gutová-Behramiová má na konte 252 bodov a štvrtá Vlhová 226.

  “Samozrejme, chceli sme viac ako konečné 7. miesto, ale dnes to vyšlo takto. Úprimne, v cieli som bola celkom hotová. Snažila som sa urobiť maximum pre to, aby som bola rýchla, ale došli mi sily. Ráno som sa cítila lepšie ako včera, no prejavila sa únava. Aj keď mám dosť síl, som unavená. Počas druhej jazdy mi v strede strminy úplne odišli sily a potom som už len bojovala a došla do cieľa,” povedala Vlhová v priamom prenose RTVS Šport.

  Shiffrinová líderkou v celkovom poradí

  V utorok aj v stredu ju trápili zdravotné problémy a s tým spojená únava, no vo štvrtok na ňu ešte čaká slalom. Prvé kolo je na programe až o 15.00 h.

  “Potrebujem si oddýchnuť a načerpať sily na slalom, lebo zajtra to bude asi najťažší deň. Verím, že potom pár dní voľna využijem na to, aby som znova nabrala sily. Zajtra to bude náročný deň a keďže sa ide až večer, celý deň sa to bude ťahať. Bude mi to brať veľmi veľa síl. Som tu, budem bojovať a uvidíme, ako to dopadne. Podám svoj najlepší výkon a potom to zhodnotíme.” dodala Vlhová.

  V celkovom poradí SP si post líderky upevnila Shiffrinová, ktorá vedie so ziskom 775 bodov a o 305 bodov pred Taliankou Sofiou Goggiovou. Tretia je Vlhová s odstupom 14 bodov na Goggiovú. Semmering je pre Petru Vlhovú špeciálne miesto. Pred desiatimi rokmi tam debutovala v SP jedenástym miestom v slalome, keď triumfovala Veronika Velez-Zuzulová. Odvtedy v tomto stredisku v decembri 2018 zvíťazila v obrovskom slalome a pridala druhú priečku v slalome.

  Mikaela Shiffrinová v stredu dosiahla už 79. víťazstvo v seriáli Svetového pohára a len tri prvé priečky ju delia od líderky tohto poradia krajanky Lindsey Vonnovej. Absolútnym rekordérom oboch pohlaví je Švéd Ingemar Stenmark s 86 víťazstvami, na neho stráca Shiffrinová sedem triumfov.

  Viac k témam: Semmering, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní, Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2022/2023
  Zdroj: Webnoviny.sk – Vlhová v Semmeringu nezopakovala umiestnenie z prvého „obráku“ a Shiffrinová zavŕšila víťazné double © SITA Všetky práva vyhradené.