Rory Sabbatini bude súčasťou seriálu PGA Tour aj v budúcom roku, pomohla mu výnimka a ďalšie okolnosti

  0

  15.8.2022 Slovenský reprezentant v golfe Rory Sabbatini môže aj v roku 2023 absolvovať celý seriál PGA Tour.

  Štyridsaťšesťročný rodák z juhoafrického Durbanu síce už nefiguruje do 125. miesta v príslušnom rebríčku, no hráči v tomto smere smú využiť výnimky.

  Smel použiť druhú výnimku

  Jednu, ak figurujú v Top 50 zárobkov v kariére, a jednu za umiestnenie v elitnej dvadsaťpäťke tohto hodnotenia.

  Strieborný olympijský medailista z Tokia prvú spomenutú výnimku využil pre sezónu 2022, pred ktorou mu v tomto smere patrila 29. pozícia.

  Teraz smie použiť len druhú, ale patrí mu až 31. priečka. Využil však to, že piati hráči dali prednosť seriálu LIV a nie sú súčasťou hodnotenia a ďalší štyria golfisti sú suspendovaní a do poradia sa nerátajú. A zásluhou toho sa Sabbatini posúva na 22. stupienok.

  Má dve prvenstvá vo dvojiciach

  Rory Sabbatini na okruhu PGA Tour v minulosti získal šesť titulov, ostatný však ešte v roku 2011.

  Okrem toho si pripísal aj dve prvenstvá v súťažiach dvojíc – v 2003 ešte ako juhoafrický reprezentant s krajanom Trevorom Immelmanom, v decembri 2019 už v slovenských farbách s Američanom Kevinom Twayom.

  Na vlaňajších OH v japonskom Tokiu sa výborným štvrtým kolom dostal Sabbatini až na striebornú pozíciu, pričom na zlatého Američana Xandera Schauffeleho stratil iba jednu ranu.

  Viac k témam: PGA Tour
  Zdroj: Webnoviny.sk – Rory Sabbatini bude súčasťou seriálu PGA Tour aj v budúcom roku, pomohla mu výnimka a ďalšie okolnosti © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu