Bývalý sekretár FIFA Valcke dostal po odvolaní 11-mesačnú podmienku za korupciu, šéfa PSG opäť oslobodili

  0

  26.6.2022 Niekdajší generálny sekretár Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Jérome Valcke dostal v piatok od švajčiarskeho odvolacieho súdu 11-mesačný podmienečný trest odňatia slobody v prípade korupcie pri predaji vysielacích práv z majstrovstiev sveta.

  Prezident francúzskeho klubu Paríž St. Germain Nasser al-Khelaifi bol súdom opäť oslobodený spod obžaloby.

  Falšovanie a pasívna korupcia

  Kedysi druhého najvplyvnejšieho muža vo FIFA Valckeho uznali vinným z falšovania dokumentov a pasívnej korupcie. Prokurátori sa snažili nájsť spojitosť medzi ním a spomenutým Al-Khelaifim.

  Práve tento šéf katarskej televíznej spoločnosti BeIN Media mu poskytol k užívaniu vilu na Sardínii, a to aj v čase, keď FIFA viedla rozhovory o presune MS 2022 v Katare z letného na zimný termín.

  Prokuratúra žiadala tri roky

  Švajčiarsky súd už predvlani oboch oslobodil, no prokuratúra požadovala v odvolacom konaní až trojročný trest odňatia slobody.

  Al-Khelaifi bol však zbavený obvinenia z nabádania na spáchanie trestného činu a Valcke sa zasa podľa odvolacieho súdu nedopustil zlého hospodárenia.

  Viac k témam: Korupcia, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare, vysielacie práva
  Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý sekretár FIFA Valcke dostal po odvolaní 11-mesačnú podmienku za korupciu, šéfa PSG opäť oslobodili © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu