Prezident FC Valencia sa mal vyhrážať smrťou hráčovi Solerovi, zástupcovia klubu to považujú za štvavú kampaň

  0

  18.5.2022 Vedenie španielskeho futbalového klubu FC Valencia poprelo, že by sa jeho prezident Anil Murthy vyhrážal smrťou hráčovi Carlosovi Solerovi, ak by prestúpil do iného mužstva bez odstupného. Denník Superdeporte ešte v apríli zverejnil nahrávku, na ktorej údajne Murthy so smiechom hovoril 25-ročnému stredopoliarovi, že ho zabije, ak opustí klub zadarmo.

  Viaceré slová vytrhnuté z kontextu

  “Audio niekto zostrihal a upravil, aby vytvoril kontroverziu,” píše sa v oficiálnom stanovisku klubu, podľa ktorého boli viaceré slová prezidenta vytrhnuté z kontextu.

  “Ak v januári odídeš zadarmo, zabijem ťa… Všade vypíšem odmenu na 100-tisíc eur za zabitie… Vyrástol si v našej akadémii a máš nám prinášať zisk, investovali sme do teba veľa peňazí,” povedal Murthy na zverejnenom zvukovom zázname zo súkromnej večere. Na stretnutí mal so spoločníkmi hovoriť aj o finančných problémoch klubu a budúcom zložení kádra. O Solera sa údajne zaujíma viacero veľkých klubov a je možné, že z Valencie odíde ako voľný hráč bez kompenzácie.

  Štvavá kampaň

  Zástupcovia FC Valencia považujú nahrávku za štvavú kampaň zo strany spomenutého denníka, s ktorým mali nedávno spor. Periodikum údajne ponúklo klubu platenú inzerciu v hodnote niekoľko desiatok tisíc eur, no neuspelo.

  Navyše, Murthy spolu so singapurským vlastníkom Petrom Limom nie sú medzi fanúšikmi Valencie obľúbení. Kritizujú ich za to, že narábajú s klubom ako s firmou a ich jediným cieľom je finančný zisk.

  Zdroj: Webnoviny.sk – Prezident FC Valencia sa mal vyhrážať smrťou hráčovi Solerovi, zástupcovia klubu to považujú za štvavú kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.

  - Reklama -