Na Banskobystrickej latke sa zúčastní rekordérka Mahučichová, v hľadisku môže sedieť 250 divákov

  0

  20.1.2022 Organizátori prestížneho výškarského mítingu Banskobystrická latka sa potešili. Dvadsiata ôsma edícia tradičných pretekov s hudbou v hale na Štiavničkách bude 15. februára aj s bronzovou medailistkou z olympijských hier v Tokiu a juniorskou svetovou rekordérkou Jaroslavou Mahučichovou.

  Pred rokom vtedy iba 19-ročná Mahučichová vylepšila rekord mítingu v Banskej Bystrici, keď prekonala latku vo výške 206 cm. Vtedy organizátorom sľúbila, že sa o rok vráti a teraz sľub plní.

  uviedli organizátori v tlačovej správe.

  Rovnako je potešiteľnou správou informácia o prítomnosti 250 divákov, ktorí podľa presvedčenia organizátorov budú môcť vytvoriť povestnú žičlivú atmosféru. Tá je známa v celom výškarskom svete. Informácie o predaji vstupeniek zverejní web podujatia.

  Aj mužská súťaž na BBL 2022 získala ďalšie hviezdne mená, tretieho a štvrtého z olympijského finále v Tokiu. Bielorus Maksim Nedosekov je nielen bronzový z OH, ale aj aktuálny halový majster Európy. Vlani zlepšil národný rekord v hale aj vonku na 237 cm.

  Bielorus už v Banskej Bystrici štartoval v minulosti, ale štvrtý z OH 2020 Kórejčan Woo Sang-hyeok bude mať premiéru. Vlani na Olympijskom štadióne v Tokiu prekvapil národným rekordom 235 cm a štvrtou pozíciou. V hale v Európe ešte vo svojej kariére neštartoval, bude útočiť na národný rekord, ktorý má hodnotu 225 cm.

  dodali banskobystrickí organizátori.

  Viac k témam: Banskobystrická latka
  Zdroj: Webnoviny.sk – Na Banskobystrickej latke sa zúčastní rekordérka Mahučichová, v hľadisku môže sedieť 250 divákov © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu