Elena Kaliská oslavuje päťdesiatku, v kancelárii jej chýbajú adrenalín a partia od vody

  0

  20.1.2022 Slovenská kajakárka Elena Kaliská bola a je vodnoslalomársky pojem. A to celosvetového významu. Spolu s Michalom Martikánom a bratmi Petrom a Pavlom Hochschornerovcami bola neochvejnou zberateľkou medailí vo vodnom slalome v prvej dekáde 21. storočia.

  Napokon ich z vodných kanálov po celom svete vylovila viac než dve desiatky, na samom vrchu jej jagavej zbierky trónia zlaté z olympijských hier v Aténach 2004 a Pekingu 2008 ako aj dva tituly majsterky sveta a osem najcennejších kovov z európskych šampionátov.

  Fenomenálnu kariéru si predĺžila až takmer do päťdesiatky, oficiálne sa rozlúčila až na vlaňajších majstrovstvách sveta v Čunove. Okrúhle výročie s piatimi krížikmi oslavuje práve v stredu 19. januára.

  povedala Elena Kaliská v rozhovore pre denník Pravda. Na otázku, čo jej najviac chýba z čias jej športovej kariéry, odpovedala: “Adrenalín a taktiež partia. Strávila som v nej dlhé roky. Keď sa oteplí, pôjdem na vodu. Ak sa budem cítiť dobre, pôjdem aj na súťaž. Azda si neurobím hanbu.”

  Kaliská po kariére začala pracovať ako šéfka komunikácie a marketingu vo VŠC Dukla Banská Bystrica a zatiaľ sa len zžíva s novou životnou realitou v kancelárii.

  skonštatovala rodáčka zo Zvolena.

  Kaliskej v zbierke cenných kovov chýba iba medaila z juniorských majstrovstiev sveta. V roku 1990 od nej nebola ďaleko. “Bolo to na juniorských MS vo švajčiarskom Tavanase.

  Štvrté miesto je športová smola a vodný slalom niekedy lotéria. Prináša úspechy i pády. Vynahradila som si to však v seniorskej kategórii. Splnila som si veľké méty, ktoré som si stanovila,” dodala Kaliská pre Pravdu.

  Viac k témam: Kariéra, Životné jubileum
  Zdroj: Webnoviny.sk – Elena Kaliská oslavuje päťdesiatku, v kancelárii jej chýbajú adrenalín a partia od vody © SITA Všetky práva vyhradené.