Slafkovský pred draftom nováčikov zatiaľ druhý medzi korčuliarmi z Európy, Nemec je šiesty a Mešár pätnásty

  0

  14.1.2022 Spolu 16 mladých Slovákov figuruje v aktuálnom vydaní Centrálnej skautingovej agentúry NHL v súvislosti s tohtoročným draftom nováčikov do zámorskej profiligy. Hneď dvaja slovenskí hokejisti sú dokonca v elitnej šestici koručuliarov pôsobiacich v Európe – druhý je útočník Juraj Slafkovský z fínskeho TPS Turku a šiesta priečka patrí obrancovi Šimonovi Nemcovi z HK Nitra.
  Wright na vedúcej pozícii
  Na pätnástu pozíciu v tomto hodnotení sa dostal útočník Filip Mešár z HK Poprad. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH), podľa tejto správy majú Slafkovský a Nemec šancu na 1. kolo draftu.

  Výber nováčikov do NHL sa tentokrát uskutoční 7. a 8. júla v kanadskom meste Montreal. Podľa aktuálneho hodnotenia by sa draftovou jednotkou mal stať kanadský útočník Shane Wright z tímu Kingston Frontenacs v kanadskej juniorskej OHL.

  “V polovici sezóny nepanoval konsenzus o tom, kto by mal byť na prvej priečke, ale Wright si stále udržiava vedúcu pozíciu. Ukázal, že dokáže odolávať tlaku a predviesť rozdielové momenty v kľúčových herných situáciách,“ povedal šéf Centrálneho skautingu NHL Dan Marr, ktorého cituje ho hockeyslovakia.sk.
  Slafkovskému sa črtá sľubná kariéra
  Zo slovenských korčuliarov pôsobiacich v zámorí sa do hodnotenia dostali Servác Petrovský (52.), Jozef Viliam Kmec (92.) a Marián Moško (164.), Adam Žlnka je v zozname bez uvedeného poradia a Šimon Latkóczy je medzi brankármi zo zámoria na 32. stupienku.

  Najlepším korčuliarom z Európy je podľa uvedeného rebríčka Fín Joakim Kemmel a hneď za ním je Juraj Slafkovský. “Juraj by sa mal ukázať v slovenskom drese na olympijskom turnaji. Výborne využíva svoju postavu, pohybový rozsah a silu. Je aktívny, efektívny na oboch koncoch klziska, má vynikajúce videnie a schopnosti na to, aby mal skvelú kariéru,“ poznamenal šéf Európskeho skautingu NHL Goran Stubb.

  Viac k témam: Draft NHL, Slovenskí hokejisti
  Zdroj: Webnoviny.sk – Slafkovský pred draftom nováčikov zatiaľ druhý medzi korčuliarmi z Európy, Nemec je šiesty a Mešár pätnásty © SITA Všetky práva vyhradené.

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu