Dvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát každé dva roky

  1

  22.10.2021 Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianni Infantino hovoril v utorok so šéfmi väčšiny z 55 európskych národných futbalových zväzov o reforme medzinárodného kalendára od roku 2024.

  Pri zmienke o zmene periodicity majstrovstiev sveta z každých štyroch na dva roky sa však pozitívnych reakcií nedočkal.
  Poslednou možnosťou je bojkot
  Severoeurópske futbalové zväzy Dánka, Švédska, Nórska, Fínska a Faerských ostrovov dokonca v spoločnom vyhlásení pohrozili vystúpením z FIFA, ak sa svetové šampionáty budú hrať každé dva roky namiesto doterajších štyroch. Dovedna dvanásť národných federácií sa vyjadrilo, že v takom prípade budú bojkotovať FIFA.

  “Bola by to v najhoršom prípade tá posledná možnosť. Určite sa však vystúpením z FIFA budeme zapodievať, ak by sa veci vyvinuli neželaným smerom. Naše základné hodnoty sa nezlučujú s navyšovaním počtu svetových šampionátov a permanentne väčším zaťažovaním najlepších svetových hráčov,” vyhlásili zástupcovia Dánska.
  Proti je aj Južná Amerika
  Giannia Infantino v spolupráci s trénerskou legendou Arsénom Wengerom argumentujú, že v prípade organizovania MS v dvojročných cykloch so zvýšením počtu účastníkov z 32 na 48 budú mať najmä futbalovo menšie krajiny väčšiu šancu predstaviť sa na záverečnom turnaji MS. Takými sú napríklad aj Fínsko a Faerské ostrovy, tie však túto možnosť kategoricky odmietajú.

  Negatívne odozvy na iniciatívu FIFA zaznievajú nielen z Európy, ale aj z Južnej Ameriky. Aj zástupcovia CONMEBOLu sa viackrát vyjadrili, že nepodporia návrh z dielne FIFA týkajúci sa zmeny periodicity majstrovstiev sveta.

  Viac k témam: Majstrovstvá sveta vo futbale
  Zdroj: Webnoviny.sk – Dvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát každé dva roky © SITA Všetky práva vyhradené.

  1 komentár

  1. Lákajú ich big money, buzerantov skorumpovaných vo FIFA! Tú lóžu treba napádať až do rozpustenia! Tí zglobalizovali a doyebali futbal!!!

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu