piatok, 24 septembra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodArénaSlovenskí chodci už trénujú v Sappore. Pocitová teplota je nižšia ako v...

Slovenskí chodci už trénujú v Sappore. Pocitová teplota je nižšia ako v Tokiu, hovorí Matej Tóth

3.8.2021 Atletické súťaže na olympijských hrách v Tokiu sa síce už dávno rozbehli, ale chodecká časť slovenskej výpravy je ešte v plnom tréningovom nasadení pred svojimi vystúpeniami pod piatimi kruhmi. Rozdiel je len v tom, že štvorica slovenských reprezentantov sa už presunula do dejiska olympijských súťaží v chôdzi do Sappora.
Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)
Na severe Japonska na ostrove Hokkaidó si v nedeľu prvýkrát zatrénovali Mária Katerinka Czaková, Miroslav Úradník a Matej Tóth a Michal Morvay. Prví dvaja sa predstavia v chôdzi na 20 km, ďalší dvaja na 50 km.

Mužská dvadsiatka príde na rad vo štvrtok 5. augusta, ženská dvadsiatka a mužská päťdesiatka o deň neskôr.
Teplota v Sappore je pocitovo nižšia
“Na tréningy máme vyčlenený len 900-metrový okruh v okolí štadióna alebo 400 metrov po vonkajšej strane rýchlokorčuliarskeho oválu štadióna Makomanai Sekisui Heim, kde sa v roku 1972 uskutočnil otvárací aj záverečný ceremoniál ZOH v Sappore,“ informoval zo Sappora Matej Tóth podľa Slovenského atletického zväzu (SAZ).

“Na tréningu som sa cítil fyzicky výborne, pocitová teplota je o dva až tri stupne nižšia ako v Tokiu,“ dodal Tóth na facebooku SAZ.
Preteky so špecifickým významom
Tridsaťosemročný Tóth je obhajca zlata v chôdzi na 50 km z Ria de Janeiro 2016. Piatkové preteky v Sappore budú mať pre neho špecifický význam. Okrem toho, že pôjde o historicky poslednú päťdesiatku na vrcholnej atletickej úrovni, budú to zrejme aj posledné medzinárodné preteky slovenského multišampióna v kariére. Tóth už viackrát avizoval, že po Tokiu sa bude chcieť rozlúčiť s kariérou už len v pretekoch na Slovensku.

Pred odchodom do Sappora slovenskí chodci trénovali v rámci slovenského atletického kempu v meste Urajasu. Pri odchode ich domáci obyvatelia vyprevádzali so slovenskými vlajkami v rukách a kývaním na rozlúčku. Jedna mamička s dvoma synmi si dokonca pripravili transparent na rozlúčku v znení: “Veľa šťastia!”

Viac k témam: atletika – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021, LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí chodci už trénujú v Sappore. Pocitová teplota je nižšia ako v Tokiu, hovorí Matej Tóth © SITA Všetky práva vyhradené.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 04:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -