piatok, 14 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Heger: Slovensko podporuje nezávislosť a suverenitu Ukrajiny

Heger: Slovensko podporuje nezávislosť a suverenitu Ukrajiny

Slovensko podporuje nezávislosť a suverenitu Ukrajiny. Premiér Eduard Heger (OĽANO) to povedal prezidentovi Ukrajiny Volodymyrovi Zelenskému v telefonickom rozhovore. Informoval o tom na sociálnej sieti. Zároveň dodal, že zasahovanie do územnej integrity Ukrajiny vníma ako vážne porušenie medzinárodného práva.

“Povedal som mu aj to, že podporujeme právo občanov Ukrajiny rozhodnúť, či chcú, aby sa ich vlasť stala súčasťou EÚ a NATO. Ukrajina je náš blízky sused, s ktorým máme bezproblémové vzťahy,” doplnil s tým, že Slovensko podporuje jej snahu o európsku perspektívu. Vyhlásil, že je mimoriadne dôležité, aby pokračovala v politických i ekonomických reformách vrátane boja proti korupcii.

Ukrajina nedávno obvinila Rusko z hromadenia tisícov vojakov pri svojich severných a východných hraniciach. Zároveň došlo v poslednom období aj k zvýšeniu počtu ozbrojených incidentov pozdĺž línie prímeria v Donbase. To vyvoláva obavy z možného opätovného vzplanutia bojov v regióne.

1 komentár

  1. A ja sa pýtam? prečo potom nepodporujeme celistvosť a zvrchovanosť Srbska? Prečo tolerujeme okupovanie Kosova? Dvojaký meter? Na Donbase predsa vláda vraždí svojich občanov presne tak ako ste to kládli za vinu Miloševičovi a tu vám nevadí čo začal fašistami dosadený Porošenko? Ten tak isto začal vraždiť Ukrajincov hovoriacich po Rusky!!! A tiež iba preto, lebo chceli samostatnosť, ako to bolo v prípade Kosova. Teda inak povedané Albáncov žijúcich v Kosove!!! Alebo mi chcete tvrdiť opak?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,868 Úmrtí 12,135 Uzdravení 369,609 Infikovaných 5,124 Last updated: 14. mája 2021 - 08:58 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -