piatok, 14 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Remišová reaguje na Ledeckého: Ľudia od nás nečakajú rozoberanie debát strany na...

Remišová reaguje na Ledeckého: Ľudia od nás nečakajú rozoberanie debát strany na sociálnych sieťach

Napĺňanie cieľov v oblasti rozvoja regiónov nezávisí od obsadenia jedného pracovného miesta na ministerstve, ale práce celej vlády. Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie a predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová to uviedla v reakcii na kritiku bývalého štátneho tajomníka rezortu a straníckeho podpredsedu Vladimíra Ledeckého. Stanovisko poskytlo tlačové oddelenie strany Za ľudí. Ledecký kritizoval spôsob výberu i samotnú nomináciu svojho nástupcu na ministerstve, Dušan Velič sa podľa neho dosiaľ regiónom profesijne nevenoval.

Remišová deklarovala, že strana Za ľudí kladie veľký dôraz na rozvoj regiónov. Opatrenia v tejto oblasti majú byť aj súčasťou programového vyhlásenia novej vlády Eduarda Hegera (OĽANO). “Pre rozvoj regiónov sú dôležité investície do infraštruktúry či obnova škôl, ktoré sú financované z eurofondov. Regióny však potrebujú v prvom rade ekonomický rozvoj a nové kvalitné pracovné miesta. Preto chceme výrazne posilniť podporu inovácií, podporu spolupráce výskumných inštitúcií s podnikmi, čo prinesie nové podnikateľské iniciatívy a pracovné miesta,” vysvetlila ministerka.

Velič má podľa Remišovej s podporou inovácií dlhoročné skúsenosti. Verí, že posunie túto oblasť výrazne dopredu. Ocenila, že odborník z vedeckej komunity je ochotný pomôcť pri práci na ministerstve. Podotkla, že debata o nominantoch strany patrí do vnútra strany. “Ľudia od nás očakávajú riešenie problémov krajiny, nie rozoberanie interných debát strany na sociálnych sieťach,” dodala.

Bývalý štátny tajomník Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR Vladimír Ledecký, vracajúci sa po odchode z ministerstva do parlamentu, vyhlásil, že vláda, ktorá rezignovala na regionálny rozvoj, nemá jeho podporu istú. Kritizoval nomináciu Veliča na svoj doterajší post, z ktorého odišiel na vlastnú žiadosť, a to, že k nominácii sa nemohli vyjadriť zástupcovia regiónov a expertná skupina regionálneho rozvoja v strane.

1 komentár

  1. Už si sa doškeril a po tebe sa doškeria ďalší. Len vylúčené kimunity vás zaujímajú. Co to je za hlupost, akesi “vylucene” komunity. Kto ich vylucil a odkial? Na tych “vylúčených” sa výborne nabaľjje. Z EÚ príde miliarda cez Fond obnovy. Jaaaj, to bude ryža! Len tí, co sa sami vylúčili zo spolocnosti, si z toho vela neuziju. Ale mozes navstivit zase Sorosa s Kiskom, ved uz o tebe vie, mozno sa dobre zase pobavite o tych “vylúčených,” vraj ho tá tvoja komunita mimoriadne zaujimala. Psohlavci. Az raz pride cas odpoctu….

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,868 Úmrtí 12,135 Uzdravení 369,609 Infikovaných 5,124 Last updated: 14. mája 2021 - 08:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -