piatok, 14 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Dobrá voľba vyzýva Generálnu prokuratúru: Zaistite vzorky Sputnik V dovezenej na Slovensko

Dobrá voľba vyzýva Generálnu prokuratúru: Zaistite vzorky Sputnik V dovezenej na Slovensko

Mimoparlamentná strana Dobrá voľba vyzýva Generálnu prokuratúru (GP) SR a orgány činné v trestnom konaní, aby bezodkladne zaistili vzorky vakcíny Sputnik V dovezenej na Slovensko. Strana chce totiž podať podnet na preskúmanie hmotnej aj trestnoprávnej zodpovednosti súčasného ministra financií Igora Matoviča (OĽANO). Zároveň strana vyzýva premiéra Eduarda Hegera (OĽANO), aby odvolal Matoviča z funkcie.

“Dobrá voľba vyzýva Generálnu prokuratúru a orgány činné v trestnom konaní, aby bezodkladne zaistili vzorky vakcíny Sputnik V dovezenej na Slovensko, aby tieto mohli byť použité ako dôkazový materiál a podrobené detailnému preskúmaniu. Dobrá voľba podá podnet orgánom činným v trestnom konaní na preskúmanie hmotnej ako aj trestnoprávnej zodpovednosti Igora Matoviča, a preto je dôležité, aby vzorky vakcíny ostali na Slovensku,” uviedla strana.

Hovorca GP SR Dalibor Skladan informoval, že generálna prokuratúra nebude komentovať výzvy politických strán. “Aktuálne evidujeme podnet, ktorý sa týka činnosti Štátneho úradu pre kontrolu liečiv v súvislosti s dovozom vakcíny Sputnik na Slovensko. Po pridelení a preštudovaní spisu prokurátor Generálnej prokuratúry SR rozhodne o ďalšom postupe,” doplnil.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,868 Úmrtí 12,135 Uzdravení 369,609 Infikovaných 5,124 Last updated: 14. mája 2021 - 09:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -