štvrtok, 6 mája, 2021
12.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Nový Zéland: Najväčšie mesto Auckland je v lockdowne pre jeden prípad nákazy

Nový Zéland: Najväčšie mesto Auckland je v lockdowne pre jeden prípad nákazy

V najväčšom novozélandskom meste Auckland bude od nedele najmenej na týždeň zasa zavedený lockdown, pretože v sobotu tam zistili nový prípad nákazy koronavírusom zatiaľ neznámeho pôvodu. Uviedla to tlačová agentúra DPA.
     

 Premiérka Jacinda Ardernová zvolala v sobotu večer mimoriadnu tlačovú konferenciu a oznámila opatrenia pre Auckland. Predtým úrady informovali o spomínanom prípade nákazy.
      

“Je to skľučujúce, viem,” povedala Ardernová.
    

  V Aucklande zaviedli lockdown aj 14. februára po tom, čo medzi tamojšími obyvateľmi zistili tri prípady infekcie koronavírusom. Obmedzenia uvoľnili už o tri dni.
     

 Sobotňajší nový prípad nesúvisí s týmto zhlukom troch prípadov a práve to prinútilo úrady opäť zavádzať lockdown, dodala premiérka.
     

 Nový Zéland pritiahol pozornosť sveta svojím ukážkovým zvládaním pandémie, predovšetkým vďaka včasným a dôrazným krokom. Ostrovná krajina s približne piatimi miliónmi obyvateľov zaznamenala celkovo 2016 prípadov nákazy a 26 úmrtí na covid.
    

  Od nedele budú v Aucklande otvorené len školy pre deti kritických zamestnancov a všetky podniky musia byť pre verejnosť zatvorené.
   

 Pre zvyšok Nového Zélandu platí, že hromadné stretnutia sú obmedzené na maximálne 100 ľudí a pravidlá odstupu sú prísne kontrolované.
      

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 384,660 +343 Dnes Úmrtí 11,920 +34 Dnes Uzdravení 366,264 Infikovaných 6,476 Last updated: 6. mája 2021 - 21:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -