streda, 12 mája, 2021
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Krematóriá nestíhajú, ministerstvo odporúča zabezpečiť chladiace prívesy

Krematóriá nestíhajú, ministerstvo odporúča zabezpečiť chladiace prívesy

Ministerstvo vnútra (MV) SR je už nápomocné pri riešení kritickej situácie, v ktorej sa slovenské krematóriá ocitli. V reakcii na vyjadrenie majiteľa žilinského krematória Vincenta Francla, že štyri funkčné krematóriá sú na počet obyvateľov Slovenska žalostne málo, to pre TASR uviedla Petra Friese z tlačového odboru MV SR.
     

 Francl tiež upozornil, že v Žiline aktuálne spaľujú zosnulých už z troch krajov Slovenska. Pri zhoršujúcej sa situácii je podľa neho veľký predpoklad, že pec taký nápor spaľovania nevydrží a môže dôjsť k jej odstávke na dlhší čas. “Môže trvať aj viac ako mesiac. V praxi to znamená, že v chladiacich boxoch sa môže nahromadiť aj 250 tiel a takou kapacitou Žilina nedisponuje,” povedal majiteľ žilinského krematória.
    

  Podľa Friese sa vo štvrtok (18. 2.) stretli na MV SR zástupcovia sekcie krízového riadenia MV SR, Úradu verejného zdravotníctva a Slovenskej asociácie pohrebných a kremačných služieb. “Počas pracovného stretnutia sa dohodli na postupe pri riešení tejto situácie. Navrhnutým riešením, s ktorým sa všetci prítomní stotožnili, je rozširovanie chladiacich kapacít krematórií. V prípade, že kremačné zariadenie nebude mať dostatočné chladiace kapacity, alebo bude musieť vykonať údržbu spaľovacieho zariadenia, bude si môcť prenajať (mobilné) chladiace priestory. MV vypracovalo usmernenie pre okresné úrady, aby sa postup v tejto veci zjednotil,” dodala Friese.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 09:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -