utorok, 19 októbra, 2021
3.7 C
Bratislava
ÚvodArénaMatovič: Za ľudí robí pokusy na ľuďoch. Dohodol som 2 milióny vakcín...

Matovič: Za ľudí robí pokusy na ľuďoch. Dohodol som 2 milióny vakcín Sputnik

Premiér Igor Matovič je za nákup a očkovanie vakcínou Sputnik. Koaličný partner,  ktorý nesúhlasí (Za ľudí – pozn.red.) podľa neho robí pokusy na ľuďoch, či prežijú bez vakcíny. Uviedol, že by bol rád, keby minister zdravotníctva Krajčí podpísal výnimku na vakcínu Sputnik V. Matovič povedal, že rokoval ruským ministrom hospodárstva a s Kirillom Dmitrievom, ktorý je šéfom Ruského fondu priamych investícií a má Sputnik na starosti. Do júna 2021 by Rusko mohlo dodať Slovensku dva milióny vakcín.

Sputnik V by sme na Slovensku používali ako neregistrovaný liek. “To, že by sa to niekomu nepáčilo, je iná vec,” vyhlásil Matovič s tým, že keby sa čakalo na registráciu Európskou liekovou agentúrou (EMA), tak by to trvalo aj štyri mesiace a bolo by to nezodpovedné voči zdraviu ľudí. Sputnik V podľa neho prešiel registráciou v Maďarsku.

Vakcíny, ktoré dohodol, by stáli Slovensko podľa predsedu vlády asi 17 miliónov eur. Keď chceme dosiahnuť kolektívnu imunitu, je podľa neho očkovanie Sputnikom nevyhnutné. “Nie  je to divadlo, je to úprimné presvedčenie,” vyhlásil Matovič.

Za ľudí, ktoré je proti vakcíne Sputnik V podľa Matoviča robí politiku proti ľuďom. “Toto sú pokusy na ľuďoch.  Odoprieť ľuďom slobodu rozhodnúť sa,” vyhlásil premiér. Odvolával sa na článok o Sputniku v lekárskom časopise The Lancet a nevidí problém v tom, že vakcína neprešla testovaním EMA, lebo jej účinnosť dokazujú milióny zaočkovaných po celom svete. “Vieme po očkovaní našich učiteľov a AstraZeneca svoje,” uviedol Matovič.

Sputnik prirovnáva Matovič k Pfizer, je vhodná aj pre “staručkých” ľudí. Matovič tvrdí, že očkovanie dvoma miliónmi dohodnutých vakcín, by bolo dobrovoľné.

Premiér Matovič a výsledky prieskumu agentúry AKO, podľa ktorých by sa Sputnikom zvýšila zaočkovanosť populácie SR. (Foto: TASR)

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 08:12 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img