streda, 12 mája, 2021
14.9 C
Bratislava
Úvod Aréna Naď: Starostovia vraj majú tvrdiť, že nezvládajú testovanie

Naď: Starostovia vraj majú tvrdiť, že nezvládajú testovanie

Starostovia v rámci regionálnych organizácií Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) majú byť usmerňovaní, aby “rebelovali” proti testovaniu na COVID-19. Po predpoludňajšom rokovaní vlády to naznačil minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO). Podrobnosti však prezradiť nechcel. Hovorca ZMOS Michal Kaliňák by rád videl dôkaz. Upozorňuje pritom na predchádzajúcu skúsenosť s Naďovým tvrdením v súvislosti s testovaním, ktoré sa nekrylo s realitou.
      

Naď tvrdí, že má nielen ústne sprostredkované informácie, ale aj listinný dôkaz, ktorý sa týka jedného z regiónov východného Slovenska. “Videl som to čierne na bielom, že starostovia sú usmerňovaní, aby vytvárali mediálny tlak, že už nedokážu zabezpečiť testovanie. Jednoducho je tu snaha z rôznych skupín o nátlak na obce, aby vytvárali dojem, že už to nedokážu zvládať,” povedal minister.
      

Dokument mu mali poslať viacerí starostovia zo spomínaného regiónu. “Že s tým nesúhlasia, ale aby som videl, aké hry sa tu hrajú,” uviedol Naď. Konkretizovať informácie nechcel. “Zatiaľ si to nechám pre seba, ale faktom je, že takýto papier existuje. Poslal som ho členom vlády, aby vedeli, že niekedy to také úprimné o vyčerpanosti samospráv nie je,” dodal.
     

 Zároveň uistil, že neignoruje nápor a vyčerpanosť, ktorú samosprávy so zabezpečením testovania zažívajú. Poukazuje však na to, že sa situácia zneužíva na politikárčenie. Obviňuje z neho najmä starostov kandidujúcich za Smer-SD.
      

Hovorca ZMOS Michal Kaliňák upozornil, že dôveryhodnosť obvinenia môže potvrdiť len jasne predložený dôkaz, resp. konfrontácia s údajnými iniciátormi. Upozorňuje zároveň, že minister obrany ho ešte na jeseň krivo obvinil z toho, že on, resp. niekto zo ZMOS navrhol zmeniť čas testovania pred druhým kolom. “Zo zápisnice ústredného krízového štábu však vyplýva, že to navrhol pán Viskupič za Združenie samosprávnych krajov SK8 a schválil pán premiér Matovič. Vtedy som nemal chuť na to reagovať, lebo mi to prišlo ako snaha odpútavať pozornosť od podstaty. Preto ani teraz celkom dobre nerozumiem odklonu od prapodstaty témy,” dodal Kaliňák.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 07:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -