piatok, 23 apríla, 2021
14.7 C
Bratislava
Úvod Aréna Prečo obvinila Remišovú, že Slovensku prepadla miliarda? Ďuriš Nicholsonová bude koalícii osobne...

Prečo obvinila Remišovú, že Slovensku prepadla miliarda? Ďuriš Nicholsonová bude koalícii osobne vysvetľovať o čo ide

Koalícia sa bude sporu medzi vicepremiérkou Veronikou Remišovou (Za ľudí) a predsedníčkou Výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci Luciou Ďuriš Nicholsonovou (SaS) ešte venovať. Predstavitelia koalície sa na pondelkovej (8.2.) koaličnej rade zhodli, že bude najlepšie, ak Ďuriš Nicholsonová osobne vysvetlí svoje vyjadrenia. Potvrdili to šéfovia koaličných poslaneckých klubov Anna Zemanová (Sas), Jana Žitňanská (Za ľudí) a Peter Pčolinský (Sme rodina). Líder SaS Richard Sulík sa podľa slov Žitňanskej a Pčolinského za vzniknutú situáciu ospravedlnil na rokovaní.

“Dohodli sme sa, že budúci týždeň príde aj pani predsedníčka európskeho výboru a predostrie svoje návrhy a pripomienky,” povedala Zemanová. Podľa vlastných slov ju mrzí, že podstata vyjadrení Ďuriš Nicholsonovej, ktorou mali byť ďalšie možnosti v súvislosti s čerpaním eurofondov, zanikla a prešlo to do konfliktu. “To samozrejme zamrzí. Verím, že sa to vyjasní,” povedala. Europoslankyňa podľa Zemanovej čerpala z nejakých podkladov aj podnetov, ktoré má k dispozícii, preto by ich mala aj sama vysvetliť.

“Predseda SaS Richard Sulík povedal, že vzniknutá situácia ho mrzí a požiadal Luciu Ďuriš Nicholsonovú, aby svoje argumenty niečím podložila a v prípade ak sa mýli, mala by sa ospravedlniť,” priblížil Pčolinský.

Žitňanská skonštatovala, že Ďuriš Nicholsonová zrejme bude budúci týždeň na Slovensku a sama bude vedieť lepšie vysvetliť partnerom obsah svojich vyjadrení. Šéfka klubu Za ľudí si myslí, že koaličná kríza či rozpad vlády pre tento konflikt nehrozia. Zdôraznila ale potrebu vydiskutovať si podobné veci vždy medzi štyrmi očami a nenechávať si odkazy cez médiá či sociálne siete. “Z informácií, ktoré mám, vyplýva, že žiadna miliarda eur neprepadla,” poznamenala s tým, že toto treba spoločne vysvetliť aj ľuďom, aby tomu rozumeli.

V súvislosti s koaličnou radou uviedla, že sa rozprávali aj o očkovacom kalendári. Podľa jej slov je dohoda, aby sa skôr očkovali aj učitelia a ďalšie skupiny. Preto si myslí, že treba čo najskôr informovať o detailoch, aby ich poznala verejnosť a ďalšie kategórie ľudí čakajúcich na vakcínu.

Ďuriš Nicholsonová ako europoslankyňa a predsedníčka Výboru Európskeho parlamentu pre zamestnanosť a sociálne veci na pondelkovej (8.2.) tlačovej konferencii za účasti poslankyne Národnej rady (NR) SR Jany Bittó Cigánikovej (SaS) uviedla, že Slovensko z eurofondov prišlo nenávratne o miliardu eur, pretože do konca roku 2020 nezabezpečilo v Európskom fonde regionálneho rozvoja jej realokáciu.

Tvrdenia odmietla ministerka investícií, informatizácie a regionálneho rozvoja Veronika Remišová s tým, že na tlačovej konferencii SaS odznelo mnoho zavádzajúcich informácií. Podľa Remišovej nie je pravda, že Slovensko miliardu eur z eurofondov nerealokovalo na boj s ochorením COVID-19.

“S Luciou sa poznám a máme korektný vzťah. Vôbec netuším, prečo sa mi neozvala a nespýtala sa ma na veci, ktoré chcela prezentovať na tlačovej konferencii. Veľa by pochopila a neurobila by si hanbu. Ešte na jar minulého roka sme na boj s Covid 19 presunuli 1,1 miliardy z operačných programov,” reagovala Remišová na Nicholsonovú.

1 komentár

  1. No asi o čo, asi tak môže ísť? Nepodelila sa, ha, ha, ha … Alebo keby sa aj podelila tak nie tak ako od nej očakávali. Jednoduché a zároveň aj logické vysvetlenie. Asi tak. Mysleniu zdar!!!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 18:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -