sobota, 24 júla, 2021
24.6 C
Bratislava
Úvod Aréna SIS spolupracuje so sieťou AFCOS v koordinácii boja proti podvodom

SIS spolupracuje so sieťou AFCOS v koordinácii boja proti podvodom

Na koordináciu boja proti podvodom pri využívaní prostriedkov Európskej únie (EÚ) je Slovenská informačná služba (SIS) jedným z partnerov siete AFCOS (Anti-Fraud Coordination Service).

 AFCOS je platforma spolupracujúcich orgánov na národnej úrovni, ktorej hlavným cieľom je vzájomná spolupráca pri plnení úloh v oblasti ochrany finančných záujmov EÚ a efektívna komunikácia s Európskym úradom pre boj proti podvodom (OLAF) a s ostatnými členskými štátmi. Uvádza to na svojej stránke na sociálnej sieti SIS. Koordináciu partnerov siete zastrešuje Úrad vlády SR prostredníctvom odboru Národný úrad (ONÚ) pre OLAF.

“Táto spolupráca je nevyhnutná z dôvodu efektívneho využívania prostriedkov EÚ a prináša výsledky, a aj preto považujeme za dôležité zdieľať tieto informácie s verejnosťou,” uvádza SIS.

AFCOS tvoria najmä orgány a inštitúcie, ktoré poskytujú prostriedky EÚ a iným spôsobom s týmito prostriedkami narábajú, sú príslušné kontrolovať zaobchádzanie s týmito prostriedkami a je im zverená právomoc plniť úlohy týkajúce sa ochrany finančných záujmov EÚ. Partneri siete AFCOS si prostredníctvom ONÚ OLAF pravidelne vymieňajú informácie o svojich aktivitách a spolupracujú aj pri príprave návrhov nových právnych predpisov, manuálov a usmernení, ktoré sa týkajú oblasti ochrany finančných záujmov EÚ.

SIS v minulom roku spolupracovala so 108 partnerskými spravodajskými službami.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 392,259 Úmrtí 12,534 Uzdravení 379,318 Infikovaných 407 Last updated: 24. júla 2021 - 10:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -