streda, 12 mája, 2021
16.6 C
Bratislava
Úvod Aréna Biden požiadal Američanov, aby nosili rúška

Biden požiadal Američanov, aby nosili rúška

Novozvolený americký prezident Joe Biden v pondelok Američanov požiadal, aby nosili rúška na ochranu seba a ostatných – bez ohľadu na to, komu odovzdali svoje hlasy v minulotýždňových prezidentských voľbách. Informovala o tom na svojej webovej stránke stanica CNN.

Biden mal v pondelok svoj prvý prejav o koronavíruse po tom, absolvoval stretnutie so svojím poradným tímom na boj proti pandémii.

„Noste rúška, je to najúčinnejšia zbraň proti vírusu,” povedal Biden.

Novozvolený prezident pripomenul, že hoci do úradu oficiálne nastúpi až 20. januára, už pred prísahou preberá vedúcu úlohu v boji proti pandémii, napísala agentúra AP.

Proces vývoja vakcíny proti ochoreniu COVID-19 musí mať podľa Bidena vedecké základy a musí byť transparentný, aby Američania mohli mať voči očkovacej látke dôveru. Pripomenul, že aj v prípade schválenia vakcíny potrvá ešte mnoho mesiacov, kým bude k dispozícii pre širokú verejnosť.

„Môžeme dostať vírus pod kontrolu, sľubujem. Môžeme znova vybudovať naše hospodárstvo, aby bolo lepšie ako predtým. Môžeme vyriešiť rasové rozdiely, ktoré škodia našej krajine. Je to v našil silách. Tak nosme rúška,” povedal Biden.

Takisto upozornil, že Spojené štáty “stále čelia veľmi temnej zime”, píše AP.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 11:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -