Krajčí: Ambulantní lekári, vyšetrujte pacientov! Predchádzal výzve príspevok na facebooku Matoviča, ktorý sa stal terčom vtipov?

  0
  Na snímke minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (Autor: TASR)

  “Prosím ambulantných lekárov, nezanedbávajte svojich pacientov, ktorým sa môže zhoršiť ich zdravotný stav. Môžete robiť aj preventívne prehliadky. Vždy je potrebné si pacienta objednať na presný čas pred tým, ako sa telefonicky uistíte, že nemá žiadne príznaky infektu,” povedal Krajčí.

  Prízvukoval, že vyšetreniu pacienta v ambulancii by mal predchádzať telefonát a uistenie sa, že nie je nakazený novým koronavírusom.

  Minister tiež apeloval, aby lekári pri vyšetrení použili ochranné pomôcky a dodržali hygienické opatrenia. Niektoré zdravotnícke zariadenia začínajú podľa neho uvoľňovať mamografické preventívne vyšetrenia, no rozhodnutie aktuálne závisí od lokálneho manažmentu daného zdravotníckeho zariadenia.

  “Myslím na všetkých pacientov s odloženými operáciami. V súvislosti s priaznivou epidemiologickou situáciou vyzývam nemocnice, lekárov, aby začali operovať aj plánované výkony,” dodal šéf rezortu s dôvetkom, že pacientov poprosil, aby zostali v karanténe, a následne po 14-tich dňoch môžu ísť na operáciu.

  Parlamentné listy zistili,  že pred výzvou ministra sa objavil  na FB premiéra Matoviča komentár od istého občana:  Kedy sa KONEČNE dočkáme plánovaných vyšetrení a operácii?? Mne zrušili 2 lekárske vyšetrenia bez náhradného termínu a VEĽMI mi to komplikuje život!

  Premiér  Matovič mu na to odpísal:  Vôbec  nie  sú obmedzené. 

  Táto komunikácia sa stala terčom žartov na internete. 

  Autor:  TASR, ld

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu