Krajčího nahrávka o stretnutí s duchom svätým: Z mojich úst sa valili zvláštne jazyky… Záborská, Vašečka: Nie je ministrom, lebo je kresťan, ale odborník

  0
  Marek Krajčí (Autor: Archív M. K.)

  Minister Krajčí na nahrávke  hovorí o svojm stretnutí s duchom svätým.

  „Modlili sme  sa za  jedného konkrétneho brata,  ktorý tam  bol a zistili sme, že  mal do  činenia  niečo  s okultizmom, s jogou,  cítil sa poviazaný, keď  sme  sa  začali  modliť  za naplnenie duchom svätým,” vysvetľuje Krajčí na nahrávke.

  Potom  pokračuje: “On zrazu padol dozadu: Chalani, ja som slobodný! Fu…. A ako  sa to stalo, tak tam prišiel  Duch svätý, ale to bolo naozaj ako vánok a on normálne previal  tým  humnom. Ja som to  vtedy pocítil  ako  normálne fyzicky,  že vytrženie, presne ako sa  píše. Išlo to dole  od nôh,  hore,  hore, hore  ako  bublotajúca voda, prišlo mi to hore a teraz čo?  Ja som otvoril  ústa a začala sa tá rieka valiť  von ústami… z mojich úst sa valili nejaké  zvláštne, zvláštne jazyky…”, hovorí minister zdravotníctva Krajčí na nahrávke, ktorá zaplavila internet a sprevádzajú  ju reakcie typu, či pred týmto  vystúpením minister nemal nejaké  psychotropné látky…

  Stranícki kolegovia Krajčího, poslanci  z Kresťanskej únie, ktorí kandidovali za OĽaNO, stoja za ministrom.

  „Pán minister má rovnako ako každý obyvateľ Slovenska ústavnú slobodu myslenia, svedomia a náboženského vyznania, ktorá je garantovaná čl. 24 Ústavy SR. Marek Krajčí je ministrom vlády SR, ktorá rešpektuje základný ústavný princíp, že Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát. Neviaže sa na nijakú ideológiu ani náboženstvo,” konštatuje Anna Záborská, líderka KÚ.

  Z úprimnej viery sa robí strašiak, vyhlásila  poslankyňa Anna Záborská. Zdroj: TASR

  „Časť záznamu, vytrhnutý z kontextu, ktorý zaplavil nielen bulvárne médiá a sociálne siete, posúva vnímanie pána ministra do roviny, ktorú nemožno akceptovať. Z osobnej úprimnej viery sa robí strašiak, čo je v demokratickom štáte neprípustné. Akoby verejne prejavená a žitá viera diskvalifikovala politika na výkon verejnej funkcie. Ak má byť Slovensko slobodné, tento spôsob nenávistného uvažovania musíme odmietnuť,” dodáva A. Záborská.

  V súvislosti so zverejneným videom je spomínaný aj Richard Vašečka ako ten, ktorý Marekovi Krajčímu vnukol myšlienku uchádzať sa o post ministra zdravotníctva.

  Krajčí nie je ministrom, pretože je kresťan, ale odborník, reaguje Vašečka. Zdroj: TASR

  „Marek Krajčí sa nestal ministrom zdravotníctva preto, že je kresťan, ale preto, že je odborník. Dokázal to svojou dlhoročnou lekárskou praxou i svojím pôsobením poslanca Národnej rady SR ako člen zdravotníckeho výboru. Na pozíciu ministra zdravotníctva sa poctivo pripravoval tvrdou prácou v predchádzajúcom volebnom období ako tieňový minister zdravotníctva. Marek je zároveň úprimne veriaci kresťan, ktorý berie svoju vieru v Ježiša Krista vážne. A nehanbí sa ku nej otvorene priznať ani v rozhovoroch s liberálnymi médiami, ktoré sa zo skutočnej kresťanskej viery a veriacich často posmievajú. Mareka poznám už dlho. Poznám ho aj ako kresťana, ale do politiky som ho oslovil ako odborníka s ministerským potenciálom. Som veľmi rád, že tento potenciál sa naplnil. A som hrdý, že pri tom všetkom sa hlási ku kresťanskej viere – a to nielen slovnými deklaráciami, ale predovšetkým svojimi činmi a svojim osobným i rodinným životom,“ vyjadril podporu R. Vašečka.

  Autor: TASR, LB


   

  - Reklama -