streda, 12 mája, 2021
14.4 C
Bratislava
Úvod Aréna V kauze Pavla Ruska vypovedal dnes aj Kočner. Hovoril tiež o Markíze

V kauze Pavla Ruska vypovedal dnes aj Kočner. Hovoril tiež o Markíze

V prípade obvineného exministra a bývalého riaditeľa televízie Markíza Pavla Ruska a ďalších troch obvinených v piatok pred policajným vyšetrovateľom vypovedal ako svedok podnikateľ Marián Kočner.

Kočner neprišiel do budovy Prezídia Policajného zboru hlavným vchodom a vyhol sa tak čakajúcim novinárom. Na úkon pred policajného vyšetrovateľa sa však dostavil.

Pred vyšetrovateľom strávil viac ako hodinu. 

„Vypovedal, podal svedeckú výpoveď, všetko je zaznamenané,“ povedal pre TASR Ruskov obhajca Marek Para.

Podľa jeho slov Kočner vypovedal všeobecne ku vzťahu k všetkým osobám a k rokom 1997 a 1998 tak, ako „vnímal zo svojho pohľadu tie udalosti, ktoré sa stali.“ Hovoril aj o televízii Markíza. 

„K obsahu tej výpovedi by som sa nerád vyjadroval, ešte by som rád počkal na nasledujúce výpovede pani poškodenej a pravdepodobne aj môjho klienta a tým sa ukončí nejaká prvá fáza tých výpovedí a potom bude možné trochu bližšie ich hodnotiť,“ doplnil obhajca.

Dodal, že jeho klient Pavol Rusko sa chce k prípadu ešte taktiež vyjadriť v ďalšom výsluchu.

Pavol Rusko: Zdroj: TASR

Bude nutné reagovať na niektoré skutočnosti a plánuje to v podstate aj vyšetrovateľ,“ uviedol.


V prípade exministra hospodárstva a ďalších troch obvinených už vypovedali ako svedkovia napríklad Ján Kán, bývalý blízky človek bosa Mikuláša Černáka, bývalá Ruskova manželka Viera, prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik či bývalá blízka spolupracovníčka expremiéra Vladimíra Mečiara Anna Nagyová.

Obvinený Rusko je po rozhodnutí okresného súdu momentálne vo väzbe. Voči jeho rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave. Obhajca obvineného exministra vo štvrtok (9.11.) pre TASR uviedol, že sa s Pavlom Ruskom stretáva „skoro na dennej báze“. 

„Je skutočne veľmi inteligentný človek a dokáže vyhodnotiť tú situáciu takú, aká je, ktorej treba čeliť. Nie je to príjemná situácia, ale veľmi racionálne a veľmi pokojne ju znáša,“ odpovedal na otázku TASR ohľadom Ruskovho pobytu vo výkone väzby.

Bývalý minister hospodárstva je obvinený, že si v roku 1997 v podsvetí objednal vraždu svojej vtedajšej spoločníčky Sylvie Volzovej.

Okrem iných mal proti nemu vypovedať práve bývalý šéf banskobystrického podsvetia Mikuláš Černák, ktorý si už za iné vraždy odpykáva doživotný trest.

Okrem Pavla Ruska čelia obvineniu v tejto veci aj Miloš Kaštan, Róbert Lališ alias Kýbel a práve Mikuláš Černák.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,136 Úmrtí 12,077 Uzdravení 368,421 Infikovaných 5,638 Last updated: 12. mája 2021 - 06:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -