štvrtok, 22 apríla, 2021
9 C
Bratislava
Úvod Aréna Dlhé meškania a tlačenica. Minister si to vyskúšal na vlastnej koži a...

Dlhé meškania a tlačenica. Minister si to vyskúšal na vlastnej koži a ušla sa mu ostrá kritika

Na trase Komárno – Bratislava sa ľudia vo vlakoch každé pracovné ráno a večer pravidelne tlačia a dlhé meškania spojov tiež nie sú ničím výnimočným. Ministerstvo dopravy spolu s RegioJetom preto od pondelka zvýšilo kapacitu vlakov na trase a cestovanie v rannej špičke sa vybral osobne otestovať aj minister dopravy Árpád Érsek.

„Na spoj s odchodom o 6.15 hod. z Dunajskej Stredy do Bratislavy nasadzujeme súpravu zloženú z troch jednotiek, ktorá ponúka 500 miest na sedenie,“ uviedol na margo posilňovania spojení Martin Žarnovický z RegioJetu. Minister bol v pondelok skontrolovať spokojnosť cestujúcich po posilnení vlaku, no s pozitívnymi ohlasmi sa nestretol. Spoj pred jeho ranným plánovaným odchodom z Kvetoslavova vynechal, nastúpil tak do meškajúceho vlaku. Do Bratislavy nakoniec dorazil až s 50-minútovým meškaním, píše cas.sk.

Minister dopravy Árpád Érsek (vpravo) si bol vyskúšať cestovanie na trase na vlastnej koži. Zdroj: Facebook/ Árpád Érsek

Cestou si minister vypočul od spolucestujúcich kritiku, že vlaky meškajú pravidelne, sú preplnené a tlačenica ja na dennom poriadku. „Som nahnevaný, lebo ľudia sa právom rozčuľovali. Počúval som len zlé správy. Ranný spoj meškal 50 minút. Neodišiel z Dunajskej Stredy, lebo tam bola technická chyba,“ opísal nahnevaný minister po príchode do cieľa.

Podľa zistení ministerstva je chyba v nedostatočnej údržbe vlakov a preto rezort plánuje pristúpiť k razantnejším opatreniam. „Vyzývame spoločnosť RegioJet, aby si plnila svoj záväzok a poskytovala cestujúcim včasnú dopravu,“ dodal minister.

Problémom sú však podľa neho aj stále rozrastajúce sa satelity v okolí hlavného mesta. „Nevieme pridať viac vlakov, lebo je to jednokoľajka. Jeden vlak sa do grafikonu zmestil a môžeme ešte natiahnuť niektoré súpravy v špičke,“ zhrnul.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 377,473 +764 Dnes Úmrtí 11,304 +60 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 110,869 Last updated: 22. apríla 2021 - 02:09 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -