utorok, 19 októbra, 2021
14 C
Bratislava
ÚvodArénaFico na návšteve v Karibiku. Možno si bol vybavovať azyl, jeden nikdy...

Fico na návšteve v Karibiku. Možno si bol vybavovať azyl, jeden nikdy nevie, smeje sa Sulík

Predseda Smeru Robert Fico v pondelok navštívil socialistickú republiku Kubu. Do krajiny priletel pri príležitosti kubánskeho veľtrhu FIHAV, ktorý je jedným z najväčších v karibskej oblasti. Sprevádzal ho poslanec Smeru Ľuboš Blaha. 

„Spolu s delegáciou strany Smer-SD som pricestoval do Havany, aby som podporil naše dobré vzťahy s Kubánskou republikou a najmä slovenské investície, ktoré patria na Kube medzi tie najúspešnejšie,“ pochválil sa Fico na svojom profile na sociálnej sieti. 

Predseda Smer-SD Robert Fico sa na Kube stretol s poprednými predstaviteľmi krajiny, vrátane samotného prezidenta. On sám pritom už štátnickú funkciu od jari nezastáva a na návšteve tak bol “iba” ako šéf najsilnejšej vládnej strany. Autor: DF

„Je pre mňa veľkou cťou, že ma prijal prezident Miguel Díaz-Canel, s ktorým sme diskutovali o podpore vzájomného obchodu medzi oboma krajinami. Stretol som sa v tejto súvislosti aj s ministrom zahraničného obchodu Rodrigom Malmiercom. Kuba sa otvára novým investíciám a Slovensko má vzhľadom na svoje tradičné väzby s Kubou historickú príležitosť využiť potenciál na vzájomnú spoluprácu,“ myslí si šéf Smeru. 

Azyl a marxista

Ficova zahraničná návšteva neušla opozičnému lídrovi Richardovi Sulíkovi, ktorý si na adresu bývalého premiéra dokonca zavtipkoval. „Poslanec Fico si spravil výlet na Kubu a stretol sa s dôležitými figúrami komunistickej strany. Bolo by zaujímavé vedieť, či išiel z poverenia predsedu vlády Pellegriniho a o čom konkrétne rokoval. Keďže o tejto ceste neinformoval ani len ministra zahraničných vecí,” upozornil Sulík.

Išiel tam možno súkromne – vybaviť si azyl (veď jeden nikdy nevie),“ dodal s humorom šéf liberálov na svojom profile na sociálnej sieti. „No rozhodne si so sebou ako sprievod zobral toho najpovolanejšieho: mladého marxistu Blahu, ktorý Marxove výplody mohol obdivovať priamo v praxi,“ podpichol pobavený Sulík. 

Predseda SaS Richard Sulík prednedávnom označil Fica za svojho najväčšieho súpera a kritikou na jeho osobu už dlhodobo rozhodne nešetrí. Zdroj: TASR

Skutočnosť, že o svojej ceste Fico rezort zahraničia neinformoval, potvrdil pre Parlamentné Listy aj hovorca ministerstva Boris Gandel. Súčasne však dodal, že ako poslanec takúto povinnosť nemá. Poslanec slovenského parlamentu nemusí informovať ministerstvo zahraničných vecí. Poslanci môžu požiadať o súčinnosť, ale je to ich vec,” vysvetlil. 

Sprievod Blaha

Ľuboš Blaha sám označil návštevu Kuby a stretnutie s jej prezidentom za nezabudnuteľný zážitok a prostredníctvom svojho profilu poslal z Karibiku srdečné pozdravy. „Srdečné pozdravy zo socialistickej Kuby, priatelia. Je pre mňa obrovská česť, že som spoločne s Robertom Ficom mohol rokovať s kubánskym prezidentom Diazom-Canelom. Veľa to pre mňa znamená,“ napísal nadšený Blaha, ktorý je známy svojimi sympatiami voči socialistickým myšlienkam a krajinám ako Kuba. 

K celej veci sa vyjadril aj predseda poslaneckého klubu liberálov zo SaS Ľubomír Galko. „Očakával som tú chvíľu, keď mu už len ten Blaha zostane. Tá chvíľa prišla. Tragický je to pohľad na trosku, od ktorej sa odvracajú postupne aj najbližší,“ poukázal saskár na fakt, že okrem Blahu Fica nesprevádzala žiadna zo známych tvárí Smeru. 

„Ale neľutujme ho. Spôsobil Slovensku toľko zla, že si nič iné ani nezaslúži. Len pád na samotné dno,“ dodal Galko na Ficovu adresu. 

 

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 15:18 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img