piatok, 22 januára, 2021
8.3 C
Bratislava
Úvod Aréna Maďarská vláda odmietla komentovať rezignáciu rakúskeho vicekancelára

Maďarská vláda odmietla komentovať rezignáciu rakúskeho vicekancelára

Rakúsky vicekancelár rezignoval po zverejnení informácií, že ponúkal pred voľbami v krajine v roku 2017 vládne zákazky výmenou za politickú podporu. Nemecké médiá – denník Süddeutsche Zeitung (SZ) a týždenník Der Spiegel – zverejnili v piatok výňatky z videonahrávky, ktorá zachytáva Stracheho stretnutie so ženou tvrdiacou, že má záujem investovať veľké sumy peňazí v Rakúsku. 

“Odstúpenie Stracheho považujeme za vnútornú záležitosť Rakúska, preto ho maďarská vláda nebude komentovať. Viackrát sme už jasne prezentovali, že maďarská vláda sa nezaoberá obchodnými záležitosťami, a teda ani rozhodnutiami vlastníkov médií,” citoval spravodajský server 24.hu reakciu Orbánovho hovorcu Bertalana Havasiho.

Strache sa 6. mája stretol v Budapešti s maďarským premiérom Viktorom Orbánom.

FOTO TASR: Na snímke zľava Heinz-Christian Strache a maďarský premiér Viktor Orbán počas stretnutia v Budapešti 6. mája 2019. 

V súvislosti s nadchádzajúcimi voľbami do Európskeho parlamentu (EP) vtedy vyjadril nádej, že vlastenecké strany v hlasovaní posilnia a že prvýkrát v histórii bude môcť vzniknúť “vlastenecká” európska frakcia.

Maďarský premiér vtedy zdôraznil, že on aj Strache chcú zmeny v Európe. “Ak v Rakúsku je možná spolupráca stredopravej strany s pravicou, tak by sa to mohlo stať aj Európe,” povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 233,027 +1,785 Dnes Úmrtí 3,894 +93 Dnes Uzdravení 183,942 Infikovaných 45,191 Last updated: 22. januára 2021 - 23:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky