Čaputovú čaká prvá veľká výzva. Som zvedavý, či si zachová nadstraníckosť, tvrdí Tomáš

  0
  Erik Tomáš (Autor: TASR)

  Neutralita a nadstraníckosť

  “Pochádza z konkrétnej politickej strany, uvidíme, ako si zachová neutralitu a nadstraníckosť v samotnej kampani, do akej miery zasiahne do priebehu volieb,” povedal Tomáš, ktorý ocenil, že Čaputová chce byť prezidentkou všetkých občanov.

  Zároveň vyjadril nádej, že sa prezidentka bude riadiť vlastným rozumom, a nie svojimi poradcami, ako to podľa Tomáša bolo v prípade Andreja Kisku. Ten podľa neho napriek prvotným deklaráciám stratil “punc nadstraníckosti”.

  Čaputová nechce konflikty, uviedol Truban

  Predseda strany Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban považuje Čaputovú za súčasť novej generácie slovenských politikov, ktorá prináša zmenu v politike, čo podľa jeho slov ukázala prezidentka už vo svojej kampani. “Ukázala slušnosť, to, že chce prinášať riešenia, že nechce konflikty,” uviedol Truban s tým, že Slovensko môže byť na ňu hrdé, pretože sa aj vďaka jej zvoleniu stalo príkladom pre svet.

  Kiska bol podľa predsedu PS dobrý prezident, ktorý ukázal, že miesto Slovenska je na Západe a v Európe a v dôležitých a ťažkých chvíľach sa dokázal správne zachovať. Truban súčasne vyhlásil, že s Kiskovou stranou chcú spolupracovať.

  Na snímke A. Kiska, zdroj: TA SR

  Tomáš si myslí, že aj PS zakladá na rozdelení Slovenska na slušných a neslušných. Pravica a nové strany podľa neho začali vylučovať zo spolupráce niektoré strany. “Vy ste povedali, že neslušní sú Smer, SNS, ĽSNS bez toho, aby ste mali iný program. Len toto je váš jediný program, vy ste začali s rozdeľovaním spoločnosti,” povedal poslanec Smeru-SD.

  Kritizoval aj plánovanú spoluprácu PS so stranou Andreja Kisku napriek jeho daňovým kauzám a účasť firiem podpredsedu PS Ivana Štefunka v predražených tendroch. “Ak sa v prípade Smeru žiada sebareflexia…práve noví politici by mali jasne a transparentne vstupovať do politiky.

  Ak hovoríte, že Kiska všetko vysvetlil a všetko je v poriadku, chcete s ním spolupracovať a byť v koalícii, uplatňujete dvojaký meter,” povedal Tomáš.

  Truban oponoval, že nerozdeľujú ľudí podľa slušnosti, politickej ideológie či národnosti. “To robia starí politici,” vyhlásil s tým, že ľudí bez ohľadu na pôvod či politickú orientáciu spája to, že ich deti majú zlé školy, nevedia sa dostať do nemocnice, keď im ide o život, a nefunguje spravodlivosť.

  Na snímke M. Truban, zdroj: TA SR

  “Toto je to, čo nás spája a takúto zmenu chceme priniesť na Slovensko, takto ho chceme posunúť. Slovensko chceme spájať,” zdôraznil Truban s tým, že PS nechce spolupracovať so Smerom, pretože nepredstavuje zmenu.

   

  ZANECHAŤ ODPOVEĎ

  Zadajte svoj komentár!
  Zadajte svoje meno tu