nedeľa, 9 augusta, 2020
19 C
Bratislava
Úvod Aréna Stanke prehovoril o nehode a toto odkázal kritikom. Napísal aj smerákovi Tomášovi

Stanke prehovoril o nehode a toto odkázal kritikom. Napísal aj smerákovi Tomášovi

V každom prípade Richard Stanke v rozhovore pre Denník N tvrdí, že trest si zaslúži. Ak by si bol vedomý, že má ešte v krvi alkohol, za volant by si nesadol.

O nehode

„Po veľa filmovačkách som už šoféroval nevyspatý. Pred touto nešťastnou jazdou som pil víno naposledy pred šiestimi hodinami,“ vysvetľuje okolnosti nehody

Keď som si poškodil koleso, tak som zavolal odťahovku. Oni sa pýtali, či majú zavolať aj policajtov, a povedal som, že áno. Keby som mal pocit, že môžem nafúkať, tak ich zrejme nevolám a nečakám tam na nich. Pre mňa samého to bolo prekvapenie, že som nafúkal.“

Tvrdí, že po nafúkaní ostal v šoku v šoku. Uvedomil si, že mohol niekomu ublížiť. „Alkohol pijem iba príležitostne. Mám často predstavenia a deň pred tým určite nemôžem piť. Ak viem, že je nejaká oslava, tak musím mať na druhý deň voľno, pretože sa z toho dosť dlho spamätávam,“ vysvetľuje.

Mám povolanie, vďaka ktorému ma ľudia poznajú, a chápem, že na základe svojich vyjadrení môžem niektorých ovplyvniť. Bol som v tom, že už môžem šoférovať. Keby som mal nejaké pochybnosti, určite by som si do auta nesadol. Snažím sa správať tak, aby som sa za seba nemusel hanbiť,“ reaguje Stanke v Denníku N.

Podľa neho tým zrejme poškodil ako tvár protestov aj samotné protesty Za slušné Slovensko.

„Vidím, že to médiá a vládni politici zneužívajú proti organizátorom protestov. Nesmierne ma to mrzí a trest za túto svoju nerozvážnosť budem s pokorou niesť,“ obhajuje sa.

Stanke rečnil na protestoch Za slušné Slovensko. Zdroj: TASR

Chápe, že najmä poslancom Smeru to prišlo vhod. Stanke nie je na sociálnych sieťach, preto sa až z anonymného listu dozvedel, čo o ňom napísal v statuse Erik Tomáš.

„Zohnal som si naňho číslo a napísal som mu. Zdalo sa mi, že človek, ktorý tak veľmi chcel byť ministrom kultúry, bažil po hocijakej inej funkcii a obvolával mojich kolegov, aby mu dosvedčili, že chodí do divadla, je ten posledný, ktorý by sa k tomu mal vyjadrovať len na základe informácií z bulváru,“ rozhorčil sa herec.

Podľa neho smerácky poslanec netušil, ako sa to stalo.

„Napísal som mu, nech číta aj niečo iné ako statusy Blahu a vzdeláva sa. Bulvárne médiá písali, že som opitý spôsobil nehodu. Žiadnu nehodu som nespôsobil a to, že som mal v krvi zvyškový alkohol, neznamená, že som opitý vypadol z auta,“ vysvetľuje.

Korešpondencia sa tým neskočila, Tomáš vraj Stankemu odpísal, že je rád, že ma zaujal jeho status, a že si bude písať, čo uzná za vhodné.

Zdroj: Facebook/Erik Tomáš

„Čo chcel, aby ma verejne ukameňovali alebo upálili na Námestí SNP? Bol som vo všetkých médiách a týždeň nepísali nič iné, iba že Stanke ožratý havaroval a spôsobil nehodu. Človek, ktorý čítal len titulky, mal asi pocit, že som priamo s fľaškou vína sadol do auta, zrazil štyroch ľudí na priechode a vypadol opitý z vozidla. Prišlo mi to zákerné a neprofesionálne,“ rozčúlil sa herec.

Vyznamenanie od prezidenta

V rozhovore sa herec vrátil aj k vyznamenaniu od prezidenta.

„Z kancelárie prezidenta mi oznámili, že prezident Kiska mi chce udeliť vyznamenanie, či to prijmem. Táto formulácia ma zarazila, že či to prijmem,“ opísal a dodal, že to bola nesmoierna česť, hoci si uvedomil,  že je veľa iných ľudí, ktorí by si to zaslúžili.

Na samotnom ceremoniáli ho zaskočilo, ako sa politici správali a niekedy si pripadal ako na nejakom výchovnom koncerte.

Kiskova strana

Prezdent Kiska založil politickú stranu a netají sa záporným stanoviskom voči registrovaným partnerstvám. Stanke sa zasa netají svojou homosexuálnou orientáciou.

„Z tých pár stretnutí, čo sme (s Andrejom Kiskom – pozn. PL.sk) mali, ho poznám ako normálneho a veľmi vnímavého človeka, ktorý po diskusii vie pochopiť, prečo sú niektoré veci pre ľudí dôležité,“ reaguje na túto háklivú tému.

No nepozná vyjadrenia Kisku k tejto problematike, podľa článku Miroslava Kollára (člen Kiskovej strany – pozn PL.sk), kde veľmi jasne a precízne pomenúva, prečo sa k tomu zatiaľ takto stavajú, si urobil názor.

„Celé roky sa všetci politici vyjadrovali, že to nie je dôležitý problém pre spoločnosť. Ak to nie je také dôležité, tak by asi nikoho nemalo vyrušiť, keď sa to schváli. Nejde len o súžitie párov rovnakého pohlavia, ale aj mužov a žien, ktorí nechcú vstúpiť do manželského zväzku. Aj im by to uľahčilo životnú situáciu,“ zdôvodňuje.

Podľa neho je to pre homosexuálov veľmi dôležitá téma, ale majorita si to neuvedomuje, lebo sa jej to netýka.

„Pritom samotné registrované partnerstvá by jej život nijako neovplyvnili. Neohrozuje to žiadnu tradičnú rodinu, len to vyrieši život ľudí, ktorí spolu žijú,“ zdôrazňuje a dodáva, že je zvláštne, že voči tomu najviac vystupujú ľudia, ktorých sa to netýka.

Politika

Podľa Stankeho by protesty ZSS mali pokračovať, lebo sa stále nenaplnilo to, prečo protesty vznikli. „Vidíme, že Fico sa vrátil po nejakej pauze s novou energiou, s jedovatými slinami. V tomto sú naozaj majstri,“ opisuje.

Nevylučuje, že by vstúpil do kampane strán ako Progresívne Slovensko, Spolu alebo Za ľudí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Organizácie cestovného ruchu výrazne prehodnotili aktivity na rok 2020

Organizácie cestovného ruchu na Slovensku museli významne prehodnotiť aktivity naplánované na rok 2020. Dôvodom je koronakríza, ktorá negatívne ovplyvnila aj finančnú situáciu...

Libanon: Demonštranti v Bejrúte usmrtili policajta, obsadili ministerstvá

Najmenej 230 ľudí utrpelo v sobotu zranenia počas zrážok medzi políciou a demonštrantmi v libanonskom Bejrúte. Skupiny protestujúcich vtrhli do viacerých ministerstiev...

Vysoké Tatry: Po páde v masíve Ostrého štítu zahynul muž

Po páde v masíve Ostrého štítu vo Vysokých Tatrách zahynul v sobotu popoludní muž. Ako na svojej webstránke informuje Horská záchranná služba (HZS), náhodná...

Bejrút: Záchranári sa musia stiahnuť na základne, hrozí eskalácia násilia

Libanonská armáda vyzvala z dôvodu zhoršujúcej sa bezpečnostnej situácie všetky zahraničné záchranné tímy pracujúce v hlavnom meste Bejrút na mieste utorňajšieho výbuchu,...

Strana Za ľudí bude mať sedem podpredsedov

Strana Za ľudí bude mať sedem podpredsedov, počas sobotného snemu v Trenčianskych Tepliciach o tom rozhodli delegáti. Informuje o tom strana na sociálnej...

Generálnu prokuratúru od utorka dočasne povedie prvá námestníčka Viera Kováčiková

Práva a povinnosti generálneho prokurátora (GP) SR bude od utorka (11. 8.) zastávať prvá námestníčka generálneho prokurátora Viera Kováčiková. Prezidentka...

Analýza: Vlani zarábalo menej ako 600 eur 7,4 % ľudí. Začal boj o minimálnu mzdu

Na Slovensku odštartovala diskusia o výške minimálnej mzdy pre rok 2021. Rezort práce ju navrhuje zvýšiť o 40 eur na 620 eur v hrubom....
Slovensko
Pozitívne vzorky 2,566 Úmrtí 31 Uzdravení 1,861 Infikovaných 674 Last updated: 9. augusta 2020 - 04:53 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky