nedeľa, 13 júna, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Dvaja saskári, dvaja kotlebovci a jeden smerák: Toto nám o sebe povedali...

Dvaja saskári, dvaja kotlebovci a jeden smerák: Toto nám o sebe povedali noví poslanci

“Sľubujem na svoju česť a svedomie vernosť Slovenskej republike. Svoje povinnosti budem plniť v záujme jej občanov. Budem dodržiavať ústavu a ostatné zákony a pracovať tak, aby sa uvádzali do života,” znie sľub.

Poslanec ho potvrdzuje slovom “sľubujem” a podpisom.

Viskupič nahradil Luciu Ďuriš Nicholsonovú, Nedoba nastúpil za Eugena Jurzycu (SaS). Mitterpák prišiel do parlamentu v dôsledku odchodu Miroslava Číža (Smer-SD) do europarlamentu.

Chmelár vymenil Milana Uhríka z ĽSNS a Špánik exposlanca Mazureka.

Jeden z dvoch nových poslancov strany Sloboda a Solidarita Marián Viskupič je trnavským krajským predsedom, poslancom Trnavského samosprávneho kraja a predsedom finančnej komisie.

Zároveň je riaditeľom Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, ktorému šéfuje „saskár“ Juraj Droba. “Vzdám sa pozície riaditeľa Úradu BSK. Veľmi citlivo vnímam, že by som nedokázal vykonávať plnohodnotne obe pozície,” povedal Viskupič pre ParlamentnéListy.sk.

Marián Viskupič. Zdroj: archív M. Viskupiča

Druhý z nových poslancov za stranu Sloboda a Solidarita Jakub Nedoba bol po voľbách do NR SR v roku 2016 až piatym náhradníkom, no napriek tomu sa mu napokon podarí zasadnúť do poslaneckej lavice.

Bývalý novinár a marketér bol na jedno volebné obdobie poslancom senického mestského zastupiteľstva. Ako aktivista sa venoval najmä problematike samospráv a boju proti korupcii.

Na snímke Juraj Nedoba (zdroj: archív J. Nedobu)

“Plánujem byť aktívny, inak by to nemalo zmysel a bral by som plat pre nič za nič. Budem sa uchádzať o členstvo vo výbore pre verejnú správu a regionálny rozvoj,” uviedol v rozhovore pre náš portál Nedoba.

Nový poslanec v klube strany Smer – SD je Marek Mitterpák, ktorý pôsobí ako tajomník košickej krajskej organizácie strany. Pred tým bol vedúcim odboru investícií, prípravy a implementácie Košického samosprávneho kraja. Ten pre ParlamentnéListy.sk povedal,  sa bude riadne zúčastňovať zasadnutí schôdzí NR SR, výborov, v ktorých budem členom, ako aj zapájať sa do legislatívnej činnosti. 

Marek Mitterpák (zdroj: archív M. Mitterpáka)

“V Košiciach plánujem ostať aj naďalej. Podľa môjho názoru je potrebné byť čo najviac v kontakte s obyvateľmi okresov nášho kraja a preto nevidím dôvod na sťahovanie do Bratislavy,” prezradil svoje predstavy nový poslanec Smeru.

Miesto novozvoleného europoslanca Milana Uhríka nastúpi do národnej rady právny referent z Bratislavy Marián Chmelár. Do roku 2016 pôsobil ako predseda krajskej organizácie ĽSNS v Bratislave.

Marián Chmelár (zdroj: archív M. Chmelára) 

“To, že do konca volebného obdobia zostáva pol roka, je fakt plynúci z volebného zákona. Nikto na tom nemá možnosť niečo meniť, a mne zostáva túto skutočnosť iba konštatovať. Pokiaľ mám správne informácie, mal by som pôsobiť v zahraničnom výbore. Som právnik, preto sa určite zapojím aj do legislatívnej činnosti,” avizoval v rozhovore pre ParlamentnéListy.sk nový poslanec ĽSNS.

Celé rozhovory s novými poslancami parlamentu nájdete TU.

Autor: Redakcia/TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,026 +42 Dnes Úmrtí 12,439 +3 Dnes Uzdravení 377,254 Infikovaných 1,333 Last updated: 13. júna 2021 - 23:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -