sobota, 23 januára, 2021
5.1 C
Bratislava
Úvod Aréna Odrež rodičom hlavu. Sudesh Amman, „vysmiaty“ terorista z Londýna. Vychádzajú najavo nové...

Odrež rodičom hlavu. Sudesh Amman, „vysmiaty“ terorista z Londýna. Vychádzajú najavo nové fakty

Sudesh Amman mal podla BBC 20 rokov. V roku 2018 sa priznal k vlastníctvu dokumentov podporujúcich terorizmus a tiež k šíreniu teroristických materiálov. Vrátane manuálu na boj s nožom. Bol odsúdený na tri roky a štyri mesiace. Odsedel si polovicu a bol prepustený.

Reportér BBC Daniel De Simone bol podľa svojich slov pri tom, keď bol odsúdený: „Spomínam si, že sa usmieval, keď ho odsúdili.“

Podľa agentúry Reuters mal Amman 17 rokov, keď sa prvýkrát dostal do hľadáčika polície.

Po tom, ako ho policajti v apríli 2018 zadržali, sa pri domovej prehliadke našli návody na spáchanie teroristického útoku a výrobu výbušnín. Svoje plány vraj preberal so svojou rodinou, priateľmi aj so svojou priateľkou. V správach, ktoré jej poslal, ju podľa Reuters nabádal, aby svojim rodičom odrezala hlavu. Tiež vyhlasoval, že „Islamský štát vytrvá“.

Podľa BBC mala polícia obavy z Ammanovho počínania po prepustení, ale nemala žiadny zákonný nástroj, ako ho vo väzení držať. Avšak pre obavy z jeho radikalizácie bol pod osobitným policajným dohľadom.

Ako informuje britský server The Guardian, na Ammana strieľali policajti bez uniforiem, a to typom pištolí, ktoré používajú zložky, ktoré sa zaoberajú sledovaním.

Premiér Boris Johnson a ministerka vnútra Priti Patelová už oznámili, že polícii sa zväčší rozpočet a dôjde aj k navýšeniu trestnej sadzby za teroristické zločiny. Najmä vzhľadom na to, že toto nie je v poslednom čase jediný útok nožom, v novembri minulého roka zastrelila londýnska polícia Usmana Khana, ktorý útočil rovnakým nástrojom.

Boris Johnson

Boris Johnson. Zdroj: TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 234,571 +1,544 Dnes Úmrtí 3,965 +71 Dnes Uzdravení 186,683 Infikovaných 43,923 Last updated: 23. januára 2021 - 17:40 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky