streda, 14 apríla, 2021
6.4 C
Bratislava
Úvod Aréna Odrež rodičom hlavu. Sudesh Amman, „vysmiaty“ terorista z Londýna. Vychádzajú najavo nové...

Odrež rodičom hlavu. Sudesh Amman, „vysmiaty“ terorista z Londýna. Vychádzajú najavo nové fakty

Sudesh Amman mal podla BBC 20 rokov. V roku 2018 sa priznal k vlastníctvu dokumentov podporujúcich terorizmus a tiež k šíreniu teroristických materiálov. Vrátane manuálu na boj s nožom. Bol odsúdený na tri roky a štyri mesiace. Odsedel si polovicu a bol prepustený.

Reportér BBC Daniel De Simone bol podľa svojich slov pri tom, keď bol odsúdený: „Spomínam si, že sa usmieval, keď ho odsúdili.“

Podľa agentúry Reuters mal Amman 17 rokov, keď sa prvýkrát dostal do hľadáčika polície.

Po tom, ako ho policajti v apríli 2018 zadržali, sa pri domovej prehliadke našli návody na spáchanie teroristického útoku a výrobu výbušnín. Svoje plány vraj preberal so svojou rodinou, priateľmi aj so svojou priateľkou. V správach, ktoré jej poslal, ju podľa Reuters nabádal, aby svojim rodičom odrezala hlavu. Tiež vyhlasoval, že „Islamský štát vytrvá“.

Podľa BBC mala polícia obavy z Ammanovho počínania po prepustení, ale nemala žiadny zákonný nástroj, ako ho vo väzení držať. Avšak pre obavy z jeho radikalizácie bol pod osobitným policajným dohľadom.

Ako informuje britský server The Guardian, na Ammana strieľali policajti bez uniforiem, a to typom pištolí, ktoré používajú zložky, ktoré sa zaoberajú sledovaním.

Premiér Boris Johnson a ministerka vnútra Priti Patelová už oznámili, že polícii sa zväčší rozpočet a dôjde aj k navýšeniu trestnej sadzby za teroristické zločiny. Najmä vzhľadom na to, že toto nie je v poslednom čase jediný útok nožom, v novembri minulého roka zastrelila londýnska polícia Usmana Khana, ktorý útočil rovnakým nástrojom.

Boris Johnson

Boris Johnson. Zdroj: TASR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 373,107 +1,069 Dnes Úmrtí 10,798 +82 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 107,009 Last updated: 14. apríla 2021 - 21:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -