pondelok, 1 marca, 2021
2.2 C
Bratislava
Úvod Aréna Sýrčania po sebe strieľali s Izraelčanmi, takmer trafili americké civilné lietadlo

Sýrčania po sebe strieľali s Izraelčanmi, takmer trafili americké civilné lietadlo

Hovorca ruského ministerstva Igor Konašenkov uviedol, že po druhej hodine rannej štyri izraelské stíhačky F-16 zasiahli ôsmimi raketami vzduch-zem predmestie Damasku bez toho, aby vstúpili do sýrskeho vzdušného priestoru.

V čase izraelského útoku sa podľa Konašenkova práve približovalo na pristátie na medzinárodnom letisku v Damasku lietadlo z Teheránu a ocitlo sa tak „v oblasti smrtiacej protilietadlovej raketovej a delostreleckej paľby“.

Igor Konašenkov

Igor Konašenkov. Zdroj: TASR

Lietadlo s pasažiermi potom muselo núdzovo pristáť. „Len vďaka pohotovému počínaniu dispečerov letiska v Damasku a efektívnej práci automatického riadenia letovej prevádzky sa podarilo civilný Airbus A320 odviesť zo zóny paľby sýrskej protivzdušnej obrany a úspešne pristáť na najbližšom záložnom letisku, ruskej leteckej základni Hmímím,“ spresnil hovorca.

Skritizoval izraelské vojenské letectvo, že bez ohľadu na životy stoviek nevinných civilistov zneužíva civilné lietadlá na krytie bojových operácií.

autor: nab

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 1. marca 2021 - 01:24 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky