Svedectvo z Nemecka: Afričania tu prepadávajú ľudí a kradnú. Zabili dôchodcu, študentku znásilnili a mŕtvu odhodili.

    0
    utečenci (Autor: TASR)

    Öttinger tvrdí, že vo Freiburgu vzniklo v posledných rokoch hneď niekoľko no-go zón a uvádza napríklad štvrť Stühlinger Kirchplatz, do ktorej sa sám neodvažuje po zotmení ani vstúpiť. „Predáva sa tam najviac drog v celom meste a polícia s tým nie je schopná nič urobiť. Okrem toho tam takmer každý deň dochádza ku krádežiam, násilným napadnutiam alebo sexuálnemu obťažovaniu,“ hovorí obyvateľ z Freiburgu, ktorého meno autor rozhovoru z dôvodu ochrany jeho bezpečnosti pozmenil.

    Najpočetnejšiu skupinu utečencov údajne tvoria Afričania. „Ich presné počty nepoznáme a ani nám nikto nepovie, odkiaľ pochádzajú. Ich počet sa však v posledných mesiacoch razantne zvýšil. Vidieť to všade na uliciach, v parkoch aj vo verejnej doprave. Odhadujem, že dnes tvoria desať percent tunajšej populácie,“ tvrdí Öttinger a uvádza aj nárast zločinnosti, ktorý je zrejmý z verejne dostupných štatistík. „Do konca roka 2015 v meste spáchalo skoro 5-tisíc migrantov asi 3 700 trestných činov.“

    Öttinger sa sťažuje na manipulatívny postoj miestnych médií k utečencom a k nimi páchanej trestnej činnosti. „V Badische Zeitung písali, že utečenci neporušujú zákon v takom rozsahu ako Nemci. Ako na to prišli? Tí ľudia prichádzajú do Freiburgu najmä od októbra 2015, ale aj napriek tomu sa im podarilo spáchať 3 700 priestupkov. A novinári to v duchu politickej korektnosti úplne opomenuli. Skutočné fakty uviedli až na konci článku. Ale kto to bude čítať až do konca? Už nikdy si tie noviny nekúpim!“

    Trestnú činnosť podľa osobných skúseností Öttingera páchajú osoby s tmavou pleťou a arabským výzorom. „Napadajú návštevníkov aj zamestnancov miestnych klubov a diskoték, ktorým v najlepšom prípade vezmú ich smartfóny. Diskotéka Agar sa po veľmi zlých skúsenostiach s utečencami rozhodla, že im zakáže vstup. Lenže potom musela svoje rozhodnutie na nátlak úradov prehodnotiť. A krátko nato sa pokúsil utečenec znásilniť na záchode jednu z návštevníčok.“

    Polícia nie je podľa Öttingera vôbec schopná obyvateľov mesta Freiburg ochrániť. Najviac násilných prípadov sa odohráva v oblasti Stühlinger Kirchplatz. „V pomerne krátkom čase tam spáchali mladí utečenci asi 200 trestných činov a z miesta fakticky urobili no-go zónu. Zatiaľ tam naposledy  zaútočili štyria prisťahovalci tmavej pleti na staršieho muža, ktorý tam močil. Zomrel jeden alebo dva dni potom na následky zranení, ktoré mu spôsobili,“ pokračoval.

    „Krátko nato bola znásilnená a zavraždená študentka, ktorej telo našli pohodené v blízkosti futbalového štadióna. Médiá píšu o všetkých možných detailoch týchto prípadov, ale vždy sa vyhýbajú opisu etnického pôvodu páchateľov. Nedávno bola zavraždená dvadsaťsedemročná žena a aj v jej prípade sa už špekuluje, z ktorej spoločenskej a etnickej skupiny pochádzal jej vrah. Môžeme však len špekulovať, pretože médiá o tom nepíšu,“ sťažuje sa obyvateľ Freiburgu.

    Rozhodnutie kancelárky Angely Merkelovej otvoriť hranice utečencom podľa Öttingera razantne zasiahlo do života obyvateľov Freiburgu. „Pred migračnou vlnou sme často trávili čas s priateľmi pri našom prekrásnom jazere až do rána. Je to pekné miesto a môžete sa tam aj kúpať. Dnes to už neprichádza do úvahy, pretože sa tam neustále dejú nejaké násilnosti. Policajné autá pravidelne križujú park, ale nedokážu všetkému zabrániť. Zdržiavať sa na takom mieste pre nás stratilo zmysel.“

    Protestovať verejne proti znepokojujúcej situácii nie je podľa Öttingera prakticky možné. „Za každý takýto pokus vzdoru vás čaká verejná poprava. V poslednom čase robili domovú prehliadku u jedného advokáta, ktorý je členom AfD. Ale inak to oficiálne vyzerá, že sa všetci v otázke prijímania utečencov zhodujeme,“ hovorí Öttinger a odmieta, že by bol súčasťou krajnej pravice. „Celý život som volil CDU. Moje partnerky aj priatelia boli napríklad voličmi Zelených. Ale otvorenie hraníc medzi nami vytvorilo hlbokú priepasť.“

    Öttinger ďalej konštatuje, že sa pred migračnou krízou o politiku veľmi nezaujímal a viac-menej súhlasil s tým, ako veci prezentovali médiá. „Teraz však uvažujem o opustení Nemecka. Možno odídem do Maďarska, pretože vo východnej časti Nemecka to bude za chvíľu to isté,“ obáva sa Öttinger.

    Celý rozhovor si môžete v nemčine prečítať TU.

    - Reklama -