sobota, 15 mája, 2021
9.5 C
Bratislava
Úvod Aréna Vzniká v Komárne tábor pre utečencov? Primátor sa vyjadril

Vzniká v Komárne tábor pre utečencov? Primátor sa vyjadril

Pre objasnenie a spresnenie podnikateľského zámeru s nehnuteľnosťou sa stretli primátor László Stubendek, viceprimátor a prednosta mestského úradu s konateľom spoločnosti Sawius, s. r. o., Attilom Boncsekom. Spoločnosť kúpila nehnuteľnosť prostredníctvom verejnej dražby od Nitrianskeho samosprávneho kraja. Zápis do katastra ešte nie je ukončený. „Konateľ spoločnosti vyhlásil, že predmetnú nehnuteľnosť rozhodne nebudú využívať ani migranti, ani neprispôsobiví občania. O konkrétnych plánoch, o ktorých sa vedú rokovania a ktoré predložil aj vedeniu mesta, bude informovať až po uzavretí formalít v súvislosti s kúpou tejto nehnuteľnosti,“ vyhlásili po stretnutí zástupcovia mesta.

Vedenie mesta vydalo k situácii vyhlásenie, v ktorom tvrdí, že urobí všetky kroky pre zamedzenie vytvorenia akéhokoľvek miesta pre prípadné prijatie migrantov. „Priebežne monitorujeme dianie v súvislosti s danou nehnuteľnosťou, v súčinnosti s pôvodným majiteľom, Nitrianskym samosprávnym krajom.“ Mesto zároveň vyjadrilo podporu konateľovi spoločnosti pre také podnikateľské činnosti, ktoré budú v prospech mesta, ktoré prispejú k obnoveniu opustených nehnuteľností a budú mať súčasne pozitívny vplyv na rozvoj mestskej časti Hadovce.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 15. mája 2021 - 00:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -