piatok, 14 mája, 2021
9.9 C
Bratislava
Úvod Aréna MV: Ministerstvo potvrdilo dočasný príjem azylantov z Rakúska

MV: Ministerstvo potvrdilo dočasný príjem azylantov z Rakúska

Ide o podobný proces, ako je humanitárny transfer, ktorý Slovensko robí roky. Aj v prípade humanitárneho transferu, aj v prípade terajšej výpomoci Rakúsku je od začiatku procesu jasná cieľová krajina azylantov,“ uvádza sa v stanovisku rezortu vnútra. Na Slovensku azylanti pobudnú len do ukončenia procesu a potom idú do cieľovej krajiny, zvyčajne je to USA, tentokrát to bude Rakúsko. Tieto osoby podľa ministerstva na Slovensku zostať nechcú, ale ani nesmú, pretože ide o rakúsky azylový proces, sú v rakúskej jurisdikcii. Podľa ministerstva ide o krátkodobú výpomoc v podobe ubytovacích priestorov počas trvania humanitárnej krízy.

O zámere Slovenska prevziať od Rakúska starostlivosť o 500 migrantov, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú v preplnenom zariadení južne od Viedne, informovala agentúra APA. Podľa rakúskej vlády sa rokovania so Slovenskom o spolupráci pri starostlivosti o migrantov začali už dávnejšie, ku konkrétnemu výsledku však strany dospeli v stredu večer počas telefonátu rakúskej ministerky vnútra Johanny Miklovej-Leitnerovej so slovenským rezortným kolegom Robertom Kaliňákom.

Podrobnosti dohody, ktorá má byť podpísaná v najbližších dňoch, chcú obaja zverejniť až po dnešnom stretnutí v rámci neformálneho zasadnutia ministrov vnútra EÚ v Luxemburgu, zameraného na otázku rozdeľovania migrantov medzi jednotlivými štátmi, uviedla APA.

 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 386,868 Úmrtí 12,135 Uzdravení 369,609 Infikovaných 5,124 Last updated: 14. mája 2021 - 09:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -