Smeráci pustili meno ďalšieho kandidáta na župana. Stavili na známe meno

11.4.2017 15:49

Predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár sa bude opätovne uchádzať o post predsedu samosprávneho kraja.

Smeráci pustili meno ďalšieho kandidáta na župana. Stavili na známe meno
Foto: TASR
Popis: Juraj Blanár

 "Už dlhšie sledujem komunikačný šum okolo mojej kandidatúry, a preto by som chcel všetkých ubezpečiť, že si vážim ich doterajšiu dôveru a podporu a zároveň tak aj oznámiť, že v nadchádzajúcich župných voľbách budem kandidovať," uviedol pre TASR Blanár, ktorý pôsobí na poste predsedu ŽSK od roku 2005.

O kandidatúre na post predsedu ŽSK rokovalo KDH s poslancom Národnej rady (NR) SR Igorom Janckulíkom, ktorý v parlamente pôsobí v klube Mosta-Híd a pôvodne kandidoval za #Sieť. Líder OĽaNO-NOVA Igor Matovič v súvislosti so Žilinským krajom spomínal ako kandidátku na predsedníčku Eriku Jurinovú, poslankyňu NR SR za OĽaNO-NOVA.

V roku 2013 sa o post predsedu ŽSK uchádzalo päť kandidátov. Kandidátom koalície Smer-SD, SNS, Strana zelených bol Juraj Blanár zo Žiliny. S podporou Koalície pre zmenu (KDH, Most-Híd, SaS, SDKÚ-DS) kandidoval Miroslav Mikolášik z Dolného Kubína. Nominantom Ľudovej strany Naše Slovensko bol Ivan Pavlisko z Ružomberka, kandidátom Komunistickej strany Slovenska súkromný podnikateľ Juraj Pavlovič z Lipovca v okrese Martin a nezávislým kandidátom Igor Ryban z Višňového v okrese Žilina. Predsedom ŽSK sa stal Juraj Blanár.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

„Spišského župana“ už máme, ešte sa tak dožiť jednotného Spiša, hovorí primátor Ján Volný

17:42 „Spišského župana“ už máme, ešte sa tak dožiť jednotného Spiša, hovorí primátor Ján Volný

Nerád by som bol, keby naše mestské zastupiteľstvo kleslo na úroveň NR SR. Keď som niečo také naznač…