Košický daňový úrad po požiari opäť funguje v štandardnom režime

5.3.2018 14:00

Daňový úrad v Košiciach po minulotýždňovom požiari strechy sprístupnili pre verejnosť v rámci štandardných úradných hodín. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Finančnej správy (FS) SR Ivana Skokanová, všetky činnosti sú zabezpečované v štandardnom režime.

Košický daňový úrad po požiari opäť funguje v štandardnom režime
Foto: Facebook/Ladislav Miko
Popis: Daňový úrad v Košiciach v plameňoch

V utorok (27.2.) a v stredu (28.02.) bol Daňový úrad Košice zatvorený, vo štvrtok (1.3.) a piatok ( 2.3.) bola podateľňa a klientska zóna pre občanov k dispozícii počas úradných hodín na zmenenej adrese - v budove daňového úradu na Tomášikovej ul. 35 (Košice). "Aj túto možnosť klienti daňové úradu využívali. Na Tomášikovej ulici sme počas minulého týždňa vybavili niekoľko desiatok klientov," doplnila Skokanová.

Utorkový požiar strechy budovy, v ktorej sídli Daňový úrad Košice, podľa hovorkyne nemal výrazné dopady na priestory využívané daňovým úradom. Keďže horela strecha šesťpodlažnej budovy a daňový úrad má od Železníc Slovenskej republiky prenajaté prvé a druhé nadzemné podlažie a prvé podzemné podlažie, tieto priestory požiar nezasiahol.

"Dokumentácia daňového úradu zostala nepoškodená vzhľadom na to, že sa uchováva v suteréne. Všetky daňové priznania sú navyše skenované, a teda ukladané aj elektronicky. Údaje o všetkých dokumentoch sú uložené aj v informačných systémoch finančnej správy – akékoľvek úradné záznamy sú vždy zaprotokolované," konštatovala Skokanová.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Sudca z Trebišova ide na šesť rokov do basy. Za úplatky sľuboval miernejšie tresty

14:00 Sudca z Trebišova ide na šesť rokov do basy. Za úplatky sľuboval miernejšie tresty

Sudcu Okresného súdu (OS) v Trebišove Milana Jurka odsúdil v stredu Najvyšší súd SR (NS SR) za zloči…