Bombové hrozby týkajúce sa súdov v Košiciach sa množia

10.4.2017 17:45

Evakuácie a policajné prehliadky na okresných súdoch vrátane Košického kraja si dnes vyžiadala výhražná správa. Oznámenie prijaté v Košiciach sa týkalo umiestnenia bomby na nešpecifikovanom okresnom súde.

Bombové hrozby týkajúce sa súdov v Košiciach sa množia
Foto: Facebook, Košice na Facebooku
Popis: Letecký pohľad na centrum Košíc

Evakuácia budovy troch okresných súdov, ako aj krajského súdu v Košiciach na Štúrovej ulici a ďalšej súdnej budovy na Tichej ulici sa začala o 08.46 h.

„Ukončená bola s negatívnym výsledkom – na Tichej ulici o 10.00 h a na Štúrovej o 10.45 h,“ potvrdila pre TASR hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach Marcela Gálová. Následne boli budovy sprístupnené pre verejnosť.

"V čase šírenia poplašnej správy neznámym páchateľom bolo vo všetkých priestoroch Krajského súdu v Košiciach a troch okresných súdov približne 450 zamestnancov, sudcov a účastníkov pojednávaní," informovala Gálová.

Na akcii sa zúčastnili policajti, príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže, psovodi i hasiči. K zraneniu osôb nedošlo.

Anonymné výhražné telefonáty zamestnávajú košickú políciu a záchranárov najviac zo Slovenska. V Košiciach išlo tento rok už o 14. prípad údajnej bombovej hrozby na súde.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

Veľké veci v košických železiarňach. Súd im zaistil väčšinu areálu

19:26 Veľké veci v košických železiarňach. Súd im zaistil väčšinu areálu

Košické železiarne U. S. Steel musia tesne pred predajom riešiť, že im Krajský súd v Košiciach zaist…