Nezávislosť a Jednota

Na Slovensku sa darí len hŕstke ľudí a väčšina sa trápi.
  • NAJ
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -0,54. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
14.9.2017 8:43:41

Strana NAJ vyrieši exekúcie na Slovensku

Strana NAJ vyrieši exekúcie na Slovensku

Ľudia pod ťarchou exekúcie sa pochopiteľne nechcú zamestnať, lebo im exekútor takmer všetko strhne z platu. Je to ale riešiteľný problém.

Je alarmujúce, že na Slovensku stále prebieha 3 mil. exekúcií a dokonca rastie počet dôchodcov s exekúciou, ktorí žijú len zo životného minima 199,5 EUR. Kroky NAJ :
1. Anulujeme všetky úroky a sankcie zo zákona. Jedným zákonom o úžere traumu ľudí vyriešime. Súdy budú musieť konať v zmysle zákona.
2. Ostane na zaplatenie iba i...stina a úrok do 7%, teda prijateľný zisk . Takže ak niekto dlžil 100 eur a dlh mu stúpol sankciami na 500 EUR, tak zo zákona zaplatí iba 107 eur.
3. Budú sa platiť maximálne mesačné splátky 100 eur z platu, čo je pre zamestnanca ešte znesiteľné.
4. Dražobné spoločnosti zo zákona okamžite zrušíme. Dražby budú vykonávať iba súdy.
5. Zavedieme štátneho exekútora, ktorý bude odvolacím orgánom. Bude vylúčené brať niekomu strechu nad hlavou.
6. Majetky konkurznej mafie budú štátom zabavené a tržby z predaja rozdelené medzi obete exekúcií. Nebude to plnohodnotná náhrada ale aspoň niečo.

Ľudia už neveria pomaly ničomu a nemožno sa im ani čudovať. Do roku 1989r ľudia žili skromne ale čestne. Boli sme civilizovaní. Ale až zlé zákony, nevymožiteľnosť zákonov spravila z ľudí šelmy alebo sklamaných, ktorých štátny systém zničil. Začali platiť pravidlá džungle, rozmohli sa nebankovky, ale štát predsa nie je džungľa a je čas vrátiť štátu poriadok a právo, aby sme opäť boli civilizovanou krajinou, ktorá vie problémy vyriešiť.

Viktor Béreš

predseda strany NAJ

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť