Nezávislosť a Jednota

Na Slovensku sa darí len hŕstke ľudí a väčšina sa trápi.
  • NAJ
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -0,33. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5
8.1.2018 14:12:13

Šok. Čo Vám média zatajujú ?

Šok. Čo Vám média zatajujú ?

Za Fica sa prepadli zahraničné investície pod nulu. NAJ odkrýva všetky pravdy na Slovensku a bude tak pokračovať.

Nalejme si čistého vína. Nové  firmy  sa už na Slovensko nehrnú. Investície za vlády Fica  úplne stagnujú ako aj celý štát.   Do roku 2012 (4 roky po svetovej  kríze)  dosahovali všetky zahraničné investíce ešte plusové hodnoty. A od kedy je Fico pri moci (II.Ficová vláda) sú  zahraničné investície ako celok mínusové. Takže nie nula, ale hodnoty investícií sú záporné, teda sa prepadávame v úrovni investícií pod čiernu zem.

Rok 2008  :    + 3,2 miliardy eur zahraničných investícií

Rok 2015  :    - 300 mil. eur zahraničných investícií

Je už 10 rokov po kríze, svet už opäť prosperuje, takže Fico sa už nemá na koho a čo vyhovárať, len na svoje schopnosti a neschopnosti. Jedinou väčšou investíciou na Slovensku je Jaguar, ktorý vedel  Fico získať iba tak, že si ju kúpil  z našich daní a nehorázne tak minul  500 mil. eur len pre to, aby si dokázal, že  aj on vie získať investíciu, ale za akú cenu ?

Jaguar chcel ísť pôvodne do Poľska, ale tam poľská vláda Kaczyńskeho veľmi múdro a razantne rozhodla, že si nebude kupovať investorov dotáciami. Ale  Fico  to urobil presne naopak a fušuje naše dane.

Už aj Juncker upozorňuje Slovensko vo svojej hodnotiacej správe v r.2016, že máme zle nastavené podnikateľské prostredie, chýba tu strategické plánovanie a trvajú problémy v riadení ľudí.

Za čias amerického prezidenta  Theodora Roosevelta sa  postavilo za len šesť rokov (v období 1933-1939) neuveriteľných  122.000 verejných budov, 77.000 nových mostov a 285 nových letísk.

Koľko nových verejných budov postavil Fico za 6 rokov ? Koľko nových mostov ? Diaľnica Košice- Bratislava mala byť už hotová v roku 2014. Ale nie je. Fico nás všetkých oklamal.

V akej oblasti  vôbec začalo Slovensko prosperovať za Fica ? Skúsme už na to konečne prísť. Len nikoho nič ani nemôže napadnúť, pretože Fico nepomohol Slovensku ani jeho občanom ako niekedy sľuboval sociálne istoty.

1.Vyniká Slovensko v oblasti zdravotníctva ? Smutná realita dokazuje opak. Ročne zomrie na Slovensku podľa EUROSTATU 11 tis. ľudí úplne zbytočne pre zlý stav zdravotníctva.

2.Alebo vyniká Slovensko v oblasti školstva ? Monitoringy dokazujú, že úroveň vzdelania klesá. Ani sa nemožno čudovať, ak učiteľov nevieme zaplatiť ako si zaslúžia.

3. Vyniká Slovensko v oblasti justície ? Kauza Bašternák dokazuje, že nemáme právny štát. Sudcovia čakajú kedy dôjde k zmene systému a začnú konať.

4.Ešte ani v recyklácií odpadov  nedosahujeme úroveň okolitých štátov (Slovensko recykluje  20%, Poľsko 40%, Nemecko 66%).

V čom teda začalo Slovensko vynikať za Fica ?

V jednej oblasti excelujeme určite a to je bohatnutie oligarchov ako napr. Penta, ktorá vlastní Primabanku a tak ako niekedy nebankovky BMG, dnes  nás PENTA  otravuje jednoduchou  reklamou, aby sme  vložili svojich pár eur do  Primabanky. Mimochodom materská firma Penty sídli na Cypre.  

Dochádzam k jednoznačnému záveru, že za Fica Slovensko upadá a ak si porovnáme činorodosť prezidenta USA Roosevelta, súčasného premiéra Maďarska V. Orbana a Fica, tak je na zaplakanie, čo sme si tu zvolili. Čas plynie a nikam sa Slovensko neposúva. Preto sa treba nad tým hlboko  zamyslieť a zmeniť to čím skôr, kým je ešte čas.

Viktor Béreš

Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstúpiť do diskusie Komentovať článok Vytlačiť