Komunistická strana Slovenska

  • KSS
ProfileTopCardGraphDescription

Priemerná známka je -2,42. Ohodnoťte podľa svojho uváženia.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

Dotaz

13.7.2017 11:34:34 - Shark

Kedy sa konečne ospravedlníte ??

Ako sa chcete, ako moderná strana vysporiadať so svojou minulosťou ?
Každý z nás 40-45 nikov má s KSS,KSČ, ONV, KNV a pod. svoju vlastnú zväčša nepeknú
spomienku, doteraz som nepočul PREPÁČTE !!!
Krivda a neprávosť bola na dennodennom poriadku o zhabaní majetkov ťažko nadobudnutých ani hádam netreba hovoriť, koľko obetí tu zanechal ten váš režim, ako teda chcete ísť do budúcna, keď ste si ešte nevysporiadali minulosť súdruhovia ??
Ďakujem pekne
Sharky

Odpoveď

13.7.2017 14:43:00 - Komunistická strana Slovenska
Dobrý deň, Sharky, ďakujeme za otázky.KSS je so svojou minulosťou plne vysporiadaná. Tvrdenia o nevyrovnaní sa s minulosťou živia médiá a čitatelia/diváci, ktorí k obdobiu pred rokom 1989 nemajú pozitívny vzťah majú tendenciu tieto tvrdenia nekriticky preberať. Nie ste prvý, ktorý nám túto otázku kladie, no ak by sme sa mali neustále ospravedlňovať a takým spôsobom, aby to počul aj Sharky, aj Jožo, aj Laco, aj X ďalších ľudí, tak by naša činnosť spočívala len v neustálom ospravedlňovaní sa. A Vy sám sa nás predsa pýtate, ako chceme postupovať do budúcna - teda aj Vy očakávate od KSS nejaké iné aktivity.
Ak si chcete prečítať prepáčte, tak Vám odporúčame "Prehlásenie k občanom ČSSR", ktoré vydal mimoriadny zjazd KSČ 20-21. decembra 1989. My síce nie sme právnickým nástupcom KSČ, ale považujeme sa za ideového nástupcu KSČ. Ak by ste si chceli prehlásenie prečítať, tak je dostupné napríklad na webe KSČM: https://www.kscm.cz/cs/nase-strana/dokumenty/dulezite-dokumenty-k-minulosti/prohlaseni-k-obcanum-cssr 
Prajeme pekný zvyšok dňa a v prípade ďalších otázok nás neváhajte kontaktovať.