Vláda: Hodnotenie projektov študentov v rámci súťaže Roadshow úradu vlády

11.1.2017 8:58

V pondelok 9. 1. 2017 sa po prvý raz zišla odborná komisia súťaže Roadshow 2016, ktorá posúdi projekty, ktoré prihlásili súťažné tímy zo stredných škôl z celého Slovenska.

Vláda: Hodnotenie projektov študentov v rámci súťaže Roadshow úradu vlády
Foto: vlada.gov.sk
Popis: Úrad vlády SR

Navštívených osemnásť miest a mestečiek na Slovensku a 32 stredných škôl – to bola bilancia putovnej časti Roadshow 2016 Úradu vlády SR, ktorej zámerom bolo zapojiť a zasvätiť čo najviac mladých ľudí prostredníctvom vlastného projektového zámeru do problematiky čerpania eurofondov v SR v novom programovom období 2014-2020. A evidentne sa to podarilo - školy celkovo prihlásili 24 projektov.

Predseda odbornej komisie Peter Malec z Úradu vlády Slovenskej republiky: „Sme príjemne prekvapení počtom prihlásených prác a ich rôznorodosťou. Už na prvý pohľad je viditeľný profesionálny prístup, inovatívnosť a kreatívnosť našich študentov. Deväť členov komisie, ktorými sú odborníci na eurofondy z riadiacich orgánov jednotlivých operačných programov, bude projekty veľmi precízne posudzovať, aby vybrali tých najlepších.“

Vyhlásenie výsledkov so slávnostným odovzdávaním cien sa uskutoční do konca februára 2017. Najlepšie práce budú ocenené zaujímavými a hodnotnými cenami tak pre školy, ako aj jednotlivcov.

Kompletné informácie o súťaži sú zverejnené tu

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Most-Híd: Pomôžeme desiatkam tisícom seniorov, príležitosť zvýšiť si príjem dostanú konečne aj predčasní dôchodcovia

20:15 Most-Híd: Pomôžeme desiatkam tisícom seniorov, príležitosť zvýšiť si príjem dostanú konečne aj predčasní dôchodcovia

Vyše sto tisíc starobných, invalidných ale aj predčasných dôchodcov si po novom budú privyrábať za v…