Sulík (SaS): Ak Most-Híd nepodporí jednokolovú voľbu županov, sme pripravení rokovať

10.1.2017 17:26

Strana Sloboda a Solidarita víta ochotu KDH postupovať v župných voľbách spoločne spolu s nami a hnutím OĽaNO. „Naše strany sú dobrým základom pre vznik demokratických koalícií, ktoré regiónom na Slovensku zabezpečia rozvoj a správu vecí verejných bez korupcie a klientelizmu,“ hovorí predseda SaS Richard Sulík.

Sulík (SaS): Ak Most-Híd nepodporí jednokolovú voľbu županov, sme pripravení rokovať
Foto: TASR
Popis: Richard Sulík

Tým, že KDH odmieta spoluprácu so Smerom-SD, sa podľa Sulíka napĺňa dôležitý predpoklad opozičnej spolupráce. „Je to zmena doterajšej paradigmy, keď na regionálnej úrovni vznikali účelové koalície bez ohľadu na veľkosť rozporov medzi opozičnými a vládnymi stranami na centrálnej úrovni. Tento bezbrehý pragmatizmus pôsobil na ľudí odpudzujúco a je to jeden z dôvodov nízkej účasti voličov v župných voľbách,“ dodáva šéf liberálov.

Zároveň reaguje aj na výzvu predsedu koaličnej strany Most-Híd Bélu Bugára, podľa ktorého by sa mali všetky štandardné strany spojiť proti extrémistom. „Ak má Béla Bugár záujem rokovať, určite ho neodmietneme, aj keď ide o stranu, ktorá je v koalícii so Smerom. Dôležité však bude, ako sa Most-Híd postaví k jednokolovej voľbe županov, ktorá zvýhodňuje práve kandidátov ako Marián Kotleba. Ak Most-Híd podporí jednokolovú voľbu, ťažko potom uveríme, že obavy jej predsedu o posilnenie extrémistov v regiónoch sú myslené úprimne,“ uzatvára Sulík.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Pre kraj je výhodou, ak je župan aj poslancom vládnej strany. Šetrím peniaze. Za svoju pozíciu poberám minimálnu mzdu, chváli sa z Trenčína Baška

18:30 Pre kraj je výhodou, ak je župan aj poslancom vládnej strany. Šetrím peniaze. Za svoju pozíciu poberám minimálnu mzdu, chváli sa z Trenčína Baška

ROZHOVOR Tvrdí, že aj vďaka tvrdej práci sa v Trenčianskom samosprávnom kraji (TSK) podarilo zrealiz…