SaS: Za nízke platy pedagogických pracovníkov môže komunálna reforma

16.2.2017 20:16

Strana Sloboda a Solidarita považuje pedagogických pracovníkov v materských školách, základných umeleckých školách, v školských klubov a centrách voľného času za rovnako dôležitých pri výchove mladej generácie ako učitelia na základných a stredných školách. „Sme veľmi znepokojení tvrdeniami predstaviteľov miest a obcí, že v komunálnych rozpočtoch nie sú peniaze na primerané zvýšenie ich platov,“ povedal poslanec NR SR za SaS a tímlíder strany pre školstvo Branislav Gröhling, podľa ktorého je súčasný stav dôsledkom komunálnej reformy, voči ktorej má strana SaS výhrady aj pre sporné rozdelenie kompetencií medzi štátom, mestami a obcami v oblasti školstva.

SaS: Za nízke platy pedagogických pracovníkov môže komunálna reforma
Foto: SITA/AP
Popis: Peniaze, ilustračné foto

„Na druhej strane treba povedať, že problém platov pedagogických pracovníkov v materských školách, základných umeleckých školách, v školských klubov a centrách voľného času nie je nový a miestne zastupiteľstvá ho mali dávno riešiť,“ dodáva poslanec.

Dnes, keď si učitelia na základných a stredných školách po vlne protestov doslova vynútili od štátu viac peňazí na platy, ZMOS nehľadá zdroje vo vlastných rozpočtoch, ale žiada peniaze na zvýšenie platov „svojich“ pedagógov od štátu, ktorý ich vraj nemá. „Upozorňujeme obe strany, že obeťami tohto pingpongu sú pedagógovia, ktorí zmysluplne vypĺňajú voľný čas mladých ľudí, objavujú a kultivujú v nich dôležité vlastnosti pre život vrátane rozvíjania svojho talentu,“ uzavrel Gröhling. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef
Diskusia obsahuje 0 príspevkov Vstúpiť do diskusie Vytlačiť

Ďalšie články z rubriky

M. Lajčák s veľvyslancom Japonska o politickom dialógu aj investíciách

11:50 M. Lajčák s veľvyslancom Japonska o politickom dialógu aj investíciách

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal 21. februára veľvyslan…