SaS: Robert Fico ohlásil konflikty v koalícii

11.1.2017 18:50

Rok 2017 bude rokom eskalácie konfliktov vo vládnej koalícii. Naznačuje to razantný nástup takzvaných ľavicových riešení, ktoré predseda vlády a predseda Smeru-SD ohlásil v utorok (10. 1.) na tlačovej konferencii.

SaS: Robert Fico ohlásil konflikty v koalícii
Foto: TASR
Popis: Robert Fico

„Strany SNS a Most-Híd však nie sú ľavicové a na rozdiel od Smeru nečelia výraznému úbytku popularity. Slovenská národná strana dokonca preberá časť voličov Smeru. Ľavicové riešenia, ako ich poznáme z predvolebných sociálnych balíčkov, sú v podaní Smeru len rozdávaním milodarov, ktoré zaplatili daňoví poplatníci. Tieto riešenia nesmerujú ani k zlepšeniu stavu spravodlivosti v krajine, vzdelávania, zdravotnej starostlivosti či k zlepšeniu podnikateľského prostredia, ktoré generuje nové pracovné miesta a vyššie mzdy,“ uvádzajú predstavitelia strany Sloboda a Solidarita.

Podľa nich len ťažko teda očakávať, že SNS a Most-Híd sa tomuto populizmu budú mlčky prizerať a akceptovať smerácke kšefty, ktoré sú podstatou ich existencie. „Nedá sa povedať, či rozbroje vo vládnej koalícii povedú v roku 2017 k jej rozpadu, ale nedá sa to ani vylúčiť. Strana SaS je preto pripravená na akékoľvek vývojové scenáre,“ uzatvárajú liberáli.

Ľubomír Galko, podpredseda SaS

Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS

Jozef Mihál, podpredseda SaS

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: vef

Ďalšie články z rubriky

SaS: N. Blahová píše Komisárke pre deti V. Tomanovej, žiada ju o reakciu na správu J. Dubovcovej

20:01 SaS: N. Blahová píše Komisárke pre deti V. Tomanovej, žiada ju o reakciu na správu J. Dubovcovej

Poslankyňa Národnej strany SR za stranu Sloboda a Solidarita Natália Blahová sa obrátila listom na K…