Minister Lajčák na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli

15.1.2017 20:09

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa v pondelok 16. januára 2017 zúčastní na pravidelnom zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci (FAC) v Bruseli.

Minister Lajčák na zasadnutí Rady EÚ pre zahraničné veci v Bruseli
Foto: TASR
Popis: Miroslav Lajčák

Prvé zasadnutie ministrov v roku 2017 sa bude venovať aktuálnemu vývoju v Sýrii s dôrazom na hodnotenie aktuálnej bezpečnostnej a politickej situácie v krajine a úlohu EÚ pri obnovení rokovacieho procesu zacieleného na ukončenie konfliktu, a blízkovýchodnému mierovému procesu, vrátane zhodnotenia výsledkov Parížskej konferencie z 15. januára 2017.

Ministri na úvod zasadnutia zhodnotia zahraničnopolitické priority EÚ v prvom polroku 2017, ako aj aktuálny vývoj v regióne Západného Balkánu, prebiehajúce ženevské rokovania o zjednotení Cypru aj vzťahy únie s Tureckom.

Očakáva sa, že Rada prijme závery k Libanonu.

JUDr. Miroslav Lajčák

  • BPP
  • minister zahraničných vecí a európskych záležitostí

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Eva Božoňová
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Viktor Béreš (NAJ): Zrušíme agentúrne zamestnávanie. Chceme zmluvy a nie dohody pre našich občanov. Už žiadne vozenie lacných Rumunov či Srbov na Slovensko

12:00 Viktor Béreš (NAJ): Zrušíme agentúrne zamestnávanie. Chceme zmluvy a nie dohody pre našich občanov. Už žiadne vozenie lacných Rumunov či Srbov na Slovensko

Keďže zavedieme minimálnu mzdu 1 000 eur, tak musíme urobiť opatrenia, aby to boli občania Slovenska…