Ministerka Matečná vlastne nabáda Slovákov, aby nakupovali v Rakúsku, hovorí potravinárka Jarmila Halgašová

16.7.2017 19:00

ROZHOVOR Na Slovensku kúpime v mnohých prípadoch síce vyhovujúce, no v porovnaní napríklad s Rakúskom menej kvalitné potraviny. Slovák má navyše na nákup neporovnateľne menej peňazí ako občan z vyspelej Európy. A paradox? Naše domáce, slovenské potraviny majú prísnejšie hygienické pravidlá, ako sú nastavené v ktorejkoľvek inej krajine Európskej únie. Ako ale riešiť dvojakú kvalitu pri niektorých zahraničných produktoch? Krajiny, ktoré sa cítia postihnuté touto kvalitatívnou diferenciáciou, chcú vytvoriť spoločnú pracovnú skupinu a podľa ministerky pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriely Matečnej aj webstránku, kde sa budú takéto potraviny nahlasovať. Bude to však stačiť? A čo sa tým vlastne vyrieši? Práve v tomto je skeptická Jarmila Halgašová, riaditeľka Potravinárskej komory Slovenska (PKS). A ako by sa tento dvojaký meter mal podľa nej riešiť?

Ministerka Matečná vlastne nabáda Slovákov, aby nakupovali v Rakúsku, hovorí potravinárka Jarmila Halgašová
Foto: Reprofoto, Facebook
Popis: Jarmila Halgašová
Ako hodnotíte informáciu z Českej republiky, že na trhoch V4 sa predávajú potraviny druhej kategórie?
 
O dvojakej kvalite potravín sa diskutuje už dlhšie obdobie. To, že má potravina odchýlky v zložení, neznamená automaticky, že je menej kvalitná. Problematiku rozdielnej kvality – respektíve možno skôr povedať rozdielov v zložení, je potrebné posudzovať individuálne. Dôvody pre rozdiely môžu byť rôzne, ak sú rozdiely v technologickom vybavení konkrétneho výrobcu, rozdiely v surovinách z lokálnych zdrojov, rozdiely v národnej legislatíve, rôzne chuťové preferencie. Pre PKS a jej členov je neprijateľné, aby sa vo výrobku s rovnakým názvom menilo zloženie s cieľom znižovania výživovej hodnoty výrobku. Názov výrobku by mal byť vyhradený pre výrobok s rovnakou receptúrou.
 
Pre spotrebiteľa je dôležité vedieť, že všetky potraviny uvádzané na trh sú bezpečné z pohľadu ochrany jeho zdravia a má zároveň možnosť dozvedieť sa z obalu potraviny všetky potrebné informácie, aby sa kvalifikovane rozhodol o jej kúpe. Pokiaľ jej obsah nezodpovedá označeniu, je na Štátnej veterinárnej a potravinovej správe SR, aby vyvodila voči výrobcovi patričné sankcie, ak je spotrebiteľ zavádzaný, a také prípady PKS odsudzuje. Vždy je to však práve spotrebiteľ, ktorý môže svojou nákupnou voľbou rozhodujúcim spôsobom prispieť k tomu, aby sa v slovenských obchodoch predávali potraviny v čo najvyššej kvalite. Na Slovensku sa predávajú kvalitné potraviny a najmä, ak hovoríme o slovenských potravinách. Treba si uvedomiť, že na Slovensku totiž platia pre výrobu potravín prísnejšie normy ako iných členských štátoch EÚ.
 
Prečo potravinári menia zloženie v potravinách s rovnakým názvom? Nie je to klamanie spotrebiteľa?
 
Odlišné chuťové preferencie spotrebiteľov nemožno spochybniť a to ani v rovnakom kultúrno-spoločenskom prostredí, ak ho vztiahneme na celé územie EÚ. Chute v Stredomorí sú úplne odlišné od chutí spotrebiteľov na severe Európy, a to už len napríklad v cukrovinkách. Napríklad na severe spotrebitelia milujú chuť sladkého drievka v kombinácii s chuťou ovocia, ale výrobca so sídlom na Slovensku by s týmito cukríkmi na slovenskom trhu určite neuspel. Ďalej nemožno tiež napríklad spochybniť lokálne zdroje surovín. Na Slovensku máme v Boleráze závod, ktorý vyrába izoglukózu. Choďte sa pozrieť do obchodov do susedného Rakúska alebo aj hneď do ďalekého Nemecka. V pultoch budete vidieť množstvo potravín, v zložení ktorých si môžete prečítať „glukózo-fruktózový sirup“. Takže sa netvárme, že to je jed alebo niečo, čo sa vyskytuje v rezervácii krajín V4.
 
Vytvorí zriadenie webstránky o potravinách a ich zložení tlak na výrobcov? Zlepší sa kvalita potravín?
 
Neviem, skôr si myslím, že nie. Neviem, čo sa chce touto webstránkou dosiahnuť. Väčšina spotrebiteľov informácie o výrobku uvedené na etiketách vôbec nečíta a ak aj áno, slovenskí spotrebitelia predsa nevedia, že napríklad v susedom Rakúsku sa predáva výrobok s identickým názvom, akurát s iným zložením. Tiež si myslím, že väčšina spotrebiteľov takúto webstránku nebude navštevovať.
Myslím si, že vláda by určite nemala šetriť na nesprávnych miestach a určite by mala investovať peniaze na vzdelávanie, aby bol spotrebiteľ dostatočne motivovaný získať o potravinách čo najviac informácií a až na ich základe by si potraviny vyberal a kupoval. Pani ministerka otvorila tému dvojitej kvality potravín – povedala síce A, ale nepovedala, ako by sa mal problém – ak nejaký je, riešiť. To, že vlastne slovenských občanov priamo nabáda, aby sa vrhli na nákupy do susedného Rakúska, poškodzuje domácu ekonomiku a domácich výrobcov potravín.
 
Čo by bolo potrebné urobiť, aby sa situácia zlepšila?
 
Ak je duálna kvalita reálnym problémom, nech sa ním seriózne zaoberá Európska komisia a Európsky parlament, lebo jeho presúvanie na plecia jednotlivých štátov je len zbavovanie sa zodpovednosti, ktoré problém nevyrieši, a zároveň sa zavedie ešte väčší chaos v EÚ. Riešenie na EÚ úrovni by bolo vhodnejšie, jednoduchšie a komplexnejšie ako hľadanie čiastkových riešení na jednotlivých národných úrovniach.
 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Ľudovít Kusal
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Samson pre PL:  Voliči AfD sa odmietajú vzdať Európy bez boja. Nie sú to neonacisti. Užšie jadro by znamenalo koniec Európskej únie

6:00 Samson pre PL: Voliči AfD sa odmietajú vzdať Európy bez boja. Nie sú to neonacisti. Užšie jadro by znamenalo koniec Európskej únie

ROZHOVOR Nemci si zvolia nové zloženie parlamentu. Angela Merkelová si zrejme ide po štvrté volebné …