Zachraňuje si takto koalícia zadky? Vláda nemusí predložiť presný rozpis výdavkov. Môže si Lajčák vydýchnuť?

22.11.2016 14:15

Vláda SR nebude musieť poslancom Národnej rady (NR) SR predložiť odpočet a presný rozpis výdavkov, ktoré boli vynaložené na podujatia súvisiace so slovenským predsedníctvom v Rade EÚ. K takémuto kroku chcel kabinet zaviazať predseda OĽaNO-NOVA Igor Matovič, väčšina pléna dnes jeho návrh nepodporila.

Zachraňuje si takto koalícia zadky? Vláda nemusí predložiť presný rozpis výdavkov. Môže si Lajčák vydýchnuť?
Foto: TASR
Popis: Ilustračná fotografia: parlament

Matovič chcel prehľad výdavkov vzhľadom na medializované informácie o údajnom tunelovaní týchto prostriedkov na ministerstve zahraničných vecí, či v súvislosti s informáciami o údajne predraženej večeri, ktorú na summite šéfov parlamentov podával predseda NR SR Andrej Danko (SNS). On aj rezort diplomacie tieto tvrdenia o nehospodárnosti odmietli.

Líder Obyčajných tiež neúspešne žiadal, aby minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) musel zverejniť úplný zoznam vykúpených pozemkov pod budúcim bratislavským obchvatom aj rýchlostnou cestou R7 na Dunajskú Stredu.

So svojim návrhom neuspel ani Jozef Viskupič (OĽaNO-NOVA). Ten chcel zaviazať ministerstvo dopravy, aby podalo informáciu o stave a hospodárení piešťanského letiska. "Táto štátna akciovka chce 29. novembra pristúpiť k likvidácii letiska, preto by ma zaujímalo, akým spôsobom k tomuto procesu pristúpi," vysvetlil.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: TASR

Ďalšie články z rubriky

Fico podsunul Sorosa, akoby cez Kisku organizoval zvrhnutie vlády. Primitívne! On však je problém. Jeho peniaze roky plynú cez tretí sektor na podporu protirodinných ideológií, tvrdí Palko

13:50 Fico podsunul Sorosa, akoby cez Kisku organizoval zvrhnutie vlády. Primitívne! On však je problém. Jeho peniaze roky plynú cez tretí sektor na podporu protirodinných ideológií, tvrdí Palko

Ľudia na protestoch vyjadrovali túžbu po slušnosti. Ale pokus sprivatizovať si slušnosť vzbudzuje ni…